کد خبر: ۲۵۸۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 28
یک روانشناس و روان‌درمانگر درخصوص عواقب تنبیه فیزیکی کودکان توضیحاتی را ارائه داد.

شفاآنلاین>سلامت>فرناز شیری روانشناس و روان درمانگردر خصوص عواقب فریاد زدن بر سر کودکان، اظهار کرد: برخی از خانواده‌ها به دلیل حساس بودن بر روی تربیت کودکانشان گاهی با خشونت سعی در فهماندن اشتباهات آن‌ها دارند، اما غافل از اینکه به هیچ وجه نمی توان کودک را با خشونت تربیت کرده و شخصیت او را ساخت. 

به گزارش شفاآنلاین:شیری ادامه داد: والدین کودک باید توجه داشه باشند، از فریاد زدن بر کودک پرهیز کنند. ترس از خانواده، عدم اعتماد به نفس، عدم حق ابراز علاقه به وسائل و اشیا می تواند از کودک در آینده یک انسان ترسو بسازد.

این روانشناس و روان درمانگر افزود: خانواده‌ها باید با کودک خود با محبت برخورد کنند؛ زیرا محبت به کودک به او حق بیان می دهد تا مشکلاتی که برای او پیش می آید را با خانواده مطرح کند که این امر کودک را مستقل کرده و از انزوا و گوشه گیری نجات می دهد.

شیری در ادامه  ترس از تنبیه فیزیکی را در کودکان پر مخاطره دانست و گفت: ترس از تنبیه فیزیکی کودک را مغلوب ترس، استرس و اضطراب می کند، به طوری که این موارد از مهمترین مسائل صدمه زدن به آینده کودکان است. به خانواده‌ها توصیه می شود با یک اشتباه کوچک،کودک را مورد مواخذه قرار ندهند و سعی داشته باشند به صورت طنز وار مشکلات را برطرف کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: