کد خبر: ۲۵۸۳۳۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 27
اعلام عزای عمومی و برگزاری این مراسم در حالی انجام می‌شود که احزاب مخالف از ائتلاف چپ، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا را به دلیل عدم ادای احترام به جانباختگان مورد انتقاد قرار داده بودند
 شفاآنلاین>سلامت>دولت اسپانیا روز سه شنبه به مناسبت یاد بود درگذشتگان ناشی از ویروس همه گیری کرونا در این کشور، ۱۰ روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش شفاآنلاین، به دنبال اعلام عزای عمومی، از فردا چهارشنبه تا پنجم ماه ژوئن (۱۶ خرداد) در بیش از ۱۴ هزار ساختمان دولتی در سراسر اسپانیا و همچنین بر روی عرشه کشتی‌های نیروی دریایی، پرچم‌ اسپانیا به صورت نیمه افراشته خواهد بود.  

آخرین آمار در روز سه شنبه نشان می‌دهد که ۲۶ هزارو ۸۳۷ تن در اسپانیا به دلیل بیماری کرونا جانباخته، ۲۸۲ هزارو ۴۸۰تن به این ویروس مبتلا و ۱۹۶ هزارو ۹۵۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند. 

بر اساس این گزارش، پادشاه فیلیپ ششم به عنوان رئیس دولت اسپانیا ریاست مراسم ادای احترام به جان باختگان و خروج این کشور از قوانین سختگیرانه کرونا را بر عهده خواهد داشت.  ماریا جس مونترو سخنگوی دولت اسپانیا گفت: جانباختگان (کرونا) زن و مرد بودند که زندگی آن‌ها ناگهان کوتاه شد و دوستان و خانواده خود را داغ دار کردند.  

اعلام عزای عمومی و برگزاری این مراسم در حالی انجام می‌شود که احزاب مخالف از ائتلاف چپ، پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا را به دلیل عدم ادای احترام به جانباختگان مورد انتقاد قرار داده بودند.  

مقامات بهداشت اسپانیا روز دوشنبه آمار رسمی فوت شدگان بیماری کووید ۱۹ را اصلاح کردند و یک هزار و ۹۱۸ نفر از شمار نهایی جان باختگان را کاهش دادند.  

مقامات بهداشت اسپانیا بر این باورند که برخی از مرگ‌های تایید نشده به اشتباه بیماران جان باخته کرونایی محسوب شده بودند.  واشنگتن پست
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: