کد خبر: ۲۵۸۲۳۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۰ - ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 25
مشاور اقتصادی کاخ سفید:
نرخ بیکاری که در ماه آوریل به ۱۴.۷ درصد رسیده، ممکن است در ماه می به ۲۲ تا ۲۳ درصد برسد و در ماه ژوئن نیز افزایش پیدا کند
شفاآنلاین>اتجتماعی>مشاور اقتصادی کاخ سفید پیش‌بینی کرد که نرخ بیکاری در آمریکا در ماه‌های آینده به خصوص هنگام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، دو رقمی خواهد ماند.

به گزارش شفاآنلاین،کوین هست گفت که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه سوم روند افزایشی دارد اما اقتصاد کشور بهبودی کامل پیدا نمی‌کند.
آمار وزارت کار ایالات متحده نشان می‌دهد که با آغاز قرنطینه در آمریکا، شمار بیکاران این کشور به بیش از ۳۸ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.

هست که ریاست شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید را برعهده دارد، هشدار داد؛ نرخ بیکاری که در ماه آوریل به ۱۴.۷ درصد رسیده، ممکن است در ماه می به ۲۲ تا ۲۳ درصد برسد و در ماه ژوئن نیز افزایش پیدا کند.

وی در مصاحبه‌ای با شبکه سی.ان.ان در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است که نرخ بیکاری در ماه نوامبر که انتخابات ریاست جمهوری برگزاری می‌شود، دو رقمی باقی بماند، اظهار کرد: بله، من این طور فکر می‌کنم.

وی افزود: بیکاری مسأله‌ای است که به کندی کاهش پیدا می‌کند.

هست گفت: فکر می‌کنم که ما می‌توانیم نشانه‌های بهبودی اقتصادی را در همه بخش‌ها ببینیم اما بحثی که میان ما اقتصاددانان وجود خواهد داشت، این است که آیا بسرعت به نقطه اول برمی‌گردیم یا این روند به طول خواهد انجامید.آسوشیتدپرس
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: