کد خبر: ۲۵۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۰ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ - 2020May 21
مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به ادامه روند کند تخصیص ارز دارو توسط بانک مرکزی، گفت: در صورت عدم تخصیص به موقع ارز، با مشکل جدی در تامین دارو مواجه خواهیم.

شفاآنلاین>سلامت> غلامحسین مهرعلیان، با ابراز نگرانی جدی از کندی روند تخصیص ارز دارو، اظهار کرد: متأسفانه از ابتدای سال جاری روند تخصیص ارز فرآورده‌های دارویی همچنان به کندی صورت می‌گیرد که سبب شده است صف انتظار برای تخصیص ارز داروهای ضروری طولانی شود.

به گزارش شفاآنلاین:مهرعلیان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال مبلغ ناچیزی از ارز دارو تخصیص یافته است، افزود: مشخصاً طی دو ماه گذشته تنها ۹۱ میلیون یورو به دارو تخصیص داده شده است که این مبلغ با توجه به نیاز بازار و کندی تخصیص ارز در ماه‌های گذشته بسیار ناچیز بوده و یکی از تبعات آن کاهش ذخایر مواد اولیه و به دنبال آن کاهش تولید داروی مورد نیاز کشور خواهد بود.

مدیرکل دارو سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در صورت ادامه روند کند تخصیص ارز، نگرانی‌ها برای تأمین دارو در ماه‌های آینده جدی تر می‌شود. بنابراین از همه مسئولان و دلسوزان نظام سلامت و دارویی تقاضا می‌شود که سازمان غذا و دارو را در این موضوع یاری و همراهی کنند.


مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: