کد خبر: ۲۵۴۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۰ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 2020April 06
این پسر که "ابیگیا آناند" نام دارد گفته است که تاریخ شیوع این بیماری را نوامبر 2019 و اوجش را انتهای مارس و ابتدای آوریل 2020 می‌داند؛ تاریخی که تا حد زیادی درست است
شفاآنلاین>سلامت>یکی از سایتهای خبری هند، پسر 14 ساله ای را معرفی کرده که در کانال یوتیوب خود در اگوست 2019 پاندمی کروناویروس را پیش بینی کرده است.

به گزارش شفاآنلاین، با افزایش خطر و تهدید کروناویروس و همه‌گیری این بیماری، افراد بسیاری بار دیگر به ماوراء الطبیعه، پیشگویی و از این قبیل امور پرداختند. در این چند ماه که از همه گیری کرونا می‌گذارد، بازار پیشگویی‌ها در مورد منشاء این ویروس، سرانجام آن و آخرالزمان بسیار داغ است.

یکی از زمینه‌هایی که شایعات بسیاری را به خود دید، پیش‌بینی همه‌گیری کرونا بود. کافی است جستجویی در اینترنت داشته باشید تا متوجه حرف من بشوید. پیش بینی کارتون سیمپسون‌ها از پیدایش کرونا، فیلم سینمایی شیوع  و توصیف این بیماری در رمان چشم‌های تاریکی( The Eyes Of Darkness )فقط بخشی از این پیش بینی‌ها بودند.

به جز سه مورد مذکور، شایعات بسیار دیگری نیز عناوین اصلی سایتهای مختلف و فضای مجازی را در اختیار خود گرفت. این شایعات همگی به پیش بینی شیوع کرونا مربوط بودند. 

یکی از این نمونه‌ها که سر و صدای زیادی هم به پا کرد، پست توئیتری یک کاربر بود که شیوع این ویروس را در 7 سال پیش پیش بینی کرده بود. این کاربر که نام کاربری او در توئیتر Macro_Acortes است در تاریخ 3 ژوئن 2013 در پستی نوشته بود: «کروناویروس... می‌آید.»

این قبیل پیش بینی‌ها باعث شده بسیاری از افراد طبیعی بودن شیوع کرونا را رد کرده و آن را یک جنگ بیولوژیکی  و هدف دار بدانند. مساله‌ای  که موافقان و مخالفان بسیاری دارد.

نوستراداموس جدید هندی و پیش بینی کرونا

همانطور که بیان شد، با افزایش تهدید کرونا در سراسر دنیا، شایعات مربوط به کرونا نیز بیشتر شده و می‌شود. در جدیدترین نمونه، هندی‌ها پیش قدم شده و یک نوستراداموس محلی معرفی کرده اند.

 یکی از سایتهای خبری هند، پسر 14 ساله ای را معرفی کرده که در کانال یوتیوب خود در اگوست 2019 پاندمی کروناویروس را پیش بینی کرده بود. 

نکته جالب در مورد داستان این پسر که "ابیگیا آناند" نام دارد این است که او تاریخ شیوع این بیماری را نوامبر 2019 و اوجش را انتهای مارس و ابتدای آوریل 2020 می‌داند؛ تاریخی که تا حد زیادی درست است.

این پسر نوجوان در ویدئوی خود در یوتیوب بحثهای دیگری را نیز مطرح می‌کند. او معتقد است کرونا باعث به هم خوردن تعادل بازار و افزایش درگیری بین کشورها می‌شود. او معتقد است این اتفاق باعث خواهد شد که یک رکود عظیم اقتصادی رخ داده و در نتیجه کشورها وارد یک جنگ بزرگ جهانی شوند. این پسر مدعی است بحران اقتصادی کرونا تا نوامبر سال 2021 ادامه خواهد یافت و در این مدت مردم دچار چالشهای بسیاری خواهند شد.

 آناند مدعی است اطلاعات بسیاری در مورد نجوم و کیهان شناسی دارد و در ویدئوهایش همواره سعی می‌کند با استفاده از مسائل نجومی و سماوی ادعاهایش را مورد تایید قرار دهد. فی المثل، او در یکی از ویدئوهایش سعی دارد با استفاده از تبیین‌های کیهانی و نجومی این مطلب را به اثبات برساند که 31 مارس، اوج(پیک) شیوع بیماری کرونا خواهد بود.

توجه عجیب هندی‌ها به پیش گوی جوان

نکته جالب این است که حرفهای آناند توانسته توجه بسیاری از وب سایتهای هندی را به خود جلب کرده و بسیاری از رسانه‌ها به مصاحبه با او بپردازند. مهم ترین این رسانه‌ها "ایندین تایمز" است که در تایید ضمنی حرفهای این پسر، او را یک نابغه دانسته که جوایز بسیاری را در المپیاد نجوم کسب کرده است.

باید صبر کرد و دید که سرانجام این پیشگوی جدید یوتیوبی و ادعاهایش چه خواهد شد. خبر فوری
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: