کد خبر: ۲۵۳۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 25
ولیعهد بریتانیا که هفتاد و یک سال سن دارد، "علائم خفیفی" از بیماری از خود نشان داده است و به گفته سخنگوی او حال عمومی پرنس چارلز در مجموع "خوب" است
شفاآنلاین>اجتماعی>سلامت>شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس و پسر ملکه الیزابت به ویروس کرونا مبتلا شد.

به گزارش شفاآنلاین، بر اساس بیانیه روز چهارشنبه اقامتگاه سلطنتی «کلرنس» انگلیس، «چارلز» علائم خفیفی را از ویروس کرونا بروز داده ولی فعلا از شرایط جسمانی مساعدی برخوردار است.

این بیانیه می‌افزاید همسر او هم مورد آزمایش قرار گرفته اما هنوز به این ویروس مبتلا نشده است. با این حال دو طرف طبق توصیه‌های بهداشتی خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند.

در بیانیه یادشده آمده که با توجه به اقتضاء وظایف سلطنتی چارلز و ملاقات‌هایی که او با افراد مختلف داشته، منشاء ابتلای او به کرونا مشخص نیست.

مادر او، الیزابت ۹۳ ساله هم از بیم ابتلا به کرونا به اقامتگاه شهرستانی خود پناه برده است. پیشتر گزارش شده بود که یکی از خدمتکاران کاخ سلطنتی به کرونا مبتلا شده است. 

ملکه انگلیس هفته گذشته ( ۲۹ اسفند ۱۳۹۹) با صدور بیانیه‌ای هشدار داد که این کشور در حال ورود به یک دوره بسیار نگران کننده و مبهم است.

وی در این بیانیه یادآور شد: به تمام خانواده‌ها در سراسر کشور توصیه شده تا برای منافع جمعی، روال عادی زندگی خود را تغییر داده و از افراد آسیب پذیر حفاظت کنیم.

ملکه انگلیس تاریخ این کشور را مورد اشاره قرار داد و از مردم این کشور خواست تا برای عبور از این بحران، در کنار یکدیگر متحد شوند. او همچنین از تلاش دانشمندان، پزشکان، محققان، مددکاران بخش‌های عمومی در چند هفته گذشته قدردانی کرد و افزود: اینک بیش از هر زمان دیگری در گذشته نزدیک نقش مهمی برای ایفا کردن داریم.

هم زمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا، نخست وزیر انگلیس دوشنبه گذشته (۴ اسفند ۱۳۹۹) با اعلام وضعیت اضطراری از مردم این کشور خواست برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند.  

بر اساس آخرین امار منتشر شده تاکنون ۸ هزار و ۴۲۲ نفر در انگلیس به کرونا مبتلا شده و ۴۲۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

براساس گزارشها ولیعهد بریتانیا که هفتاد و یک سال سن دارد، "علائم خفیفی" از بیماری از خود نشان داده است و به گفته سخنگوی او حال عمومی پرنس چارلز در مجموع "خوب" است.

شاهزاده ولز به همراه همسرش کامیلا در اسکاتلند در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

بنا به اعلام کاخ باکینگهام، ملکه بریتانیا، چارلز را روی ۱۲ مارس دیده است و "حال او همچنان خوب است."ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: