کد خبر: ۲۵۳۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۶ - ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - 2020March 24
داشتن اطلاعات و سواد اینترنتی برای کاربران فضای مجازی لازم است ، زیرا تعدادی افرادسودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی سایر کاربران فضای مجازی با طراحی درگاه های جعلی در صدد کلاهبرداری و سرقت اطلاعات و داده های بانکی کاربران فضای مجازی می باشند
شفاآنلاین>اجتماعی>گروه استان ها – تهران بزرگ- جانشين پليس فتا پايتخت با تاکید بر اینکه در مرورگر جستجو آدرس دقیق درگاه های بانکی را درج کنید، گفت: برای خرید های اینترنتی از کارت هایی استفاده کنید که رمز دوم پویا داشته باشند و همچنین با سایر حساب های بانکی متصل نباشد. 
 
به گزارش شفاآنلاین، سرهنگ "داود معظمي گودرزي" با اشاره به اینکه در روزهاي اخير به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تذکرات بانک ها مبنی بر انجام عملیات بانکی غیر حضوری و همچنین تعطیلات نوروزی شاهد افزایش تراکنش های بانکی غیر حضوری می باشیم، گفت: این امکانات مجازی هر چند که در زمان، مکان و سرعت انجام تراکنش های بانکی و همچنین جلوگیری از گسترش شیوع بیماری موثر است ولی به همراه خود یکسری از آسیب ها و جرائم را همراه دارد.

وی عنوان داشت: داشتن اطلاعات و سواد اینترنتی برای کاربران فضای مجازی لازم است ، زیرا تعدادی افرادسودجو با سوء استفاده از عدم آگاهی سایر کاربران فضای مجازی با طراحی درگاه های جعلی در صدد کلاهبرداری و سرقت اطلاعات و داده های بانکی کاربران فضای مجازی می باشند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: به هيچ وجه برای پرداخت، خريد شارژ، انتقال کارت به کارت، پرداخت قبوض، از موتور هاي جست و جو گر ( گوگل) سامانه بانک ها را جستجو نکنید و آدرس دقیق سامانه بانک ها را در مرورتر جستجو درج کنید.

وی گفت: اين نوع خدمت را مستقيما از آدرس هاي صحيح بانک ها، صفحات و در گاه هاي ارائه شده از سوي اپليکيشن هاي نرم افزاري و کد هاي USSD تقاضا کنید. زیرا در گوگل سامانه های مختلفی به دست می آید و احتمال جعلی بودن بعضی از سامانه ها قابل پیش بینی است. 

جانشين پليس فتا پايتخت تاکید کرد: از کارت هایی برای خریدهای اینترنتی استفاده کنید که به حساب های پس انداز یا حساب های پشتیبان شما متصل نشده باشد تا در صورت سوء استفاده ديگران ضرر و زيان مادي کمتري به شما تحمیل گردد.

گودرزی همچنین گفت: استفاده از کارت های رمز دوم پویا می تواند در آسیب پذیری کاربران فضای مجازی نقش موثر و مفیدی داشته باشد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: