کد خبر: ۲۵۱۴۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 15
شفاآنلاین :اجتماعی >عمومی >ارزیابی مدارک دانش‌آموختگان کشورهای خارجی به جز آمریکا، کانادا و انگلیس از امروز، ۲۶ بهمن ۹۸ آغاز شد.
به گزارش شفاآنلاین،‌ سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: دانش‌آموختگانی که مدارک تحصیلی خارجی خود را به‌ جز کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس دریافت کرده‌اند، برای ارزشیابی مدارک باید از امروز  ۲۶ بهمن ماه نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی از طریق پرتال سامانه سجاد به نشانی https://portal.saorg.ir/ اقدام کنند.

بررسی و ارزشیابی مدارک مربوط به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

دانش آموختگان قبل از ثبت نام در سامانه، باید از اعتبار دانشگاه محل تحصیل و نیز ضوابط و مقررات عمومی مندرج در وبگاه این اداره کل به نشانی grad.saorg.ir مطلع باشند؛ در صورت احراز اعتبار محل تحصیل و مطابق بودن مدارک تحصیلی اخذ شده با ضوابط و مقررات یاد شده، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، اگر تمام مقاطع تحصیلی، خارج از کشور توسط دانشجویان دریافت شده باشد، لازم است نسبت به ثبت درخواست هر مقطع به طور جداگانه اقدام کنند.

در صورتی که فرد، دانش ‌آموخته کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس باشد، به صورت حضوری با تکمیل کاربرگه‌های تشکیل پرونده (grad.saorg.ir/credential-evaluation-book) به سازمان امور دانشجویان مراجعه کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: