کد خبر: ۲۵۱۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۷ - ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 13
قهرمان اهداکننده، جوان ۲۰ ساله بوده که با تشخیص مرگ مغزی و رضایت خانواده ایشان قلب، دو کلیه و کبد جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد
شفاآنلاین>سلامت>رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت، گفت: پانزدهمین عملیات انتقال هوایی قلب پیوندی در کشور صبح پنج شنبه صورت گرفت.

به گزارش شفاآنلاین ، مهدی شادنوش، با بیان اینکه عملیات انتقال با مدیریت مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور با موفقیت انجام شد، افزود: در کمتر از یک هفته از اولین انتقال هوایی قلب از رفسنجان به تهران، با تلاش بی وقفه همکاران واحد شناسایی و فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان دومین قلب اهدایی نیز جدا سازی و با همکاری سازمان اورژانس کشور به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران منتقل شد.

وی افزود: قهرمان اهداکننده، جوان ۲۰ ساله بوده که با تشخیص مرگ مغزی و رضایت خانواده ایشان قلب، دو کلیه <Kidney> و کبد جهت پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت در ادامه گفت: با هماهنگی تیم‌های فراهم آوری اعضای پیوند بیمارستان‌های علی بن ابیطالب رفسنجان و امام خمینی (ره) تهران و با کمک سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی کشور و تیم‌های درمانی دو مرکز، عضو پیوندی به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل و به جوان ۲۶ ساله پیوند زده شد.

شادنوش ادامه داد: دو کلیه این فرد به کرمان و کبد ایشان جهت اهدا به شیراز منتقل شد.

وی ادامه داد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های اخیر، امروز شاهد وضعیت بسیار مطلوب‌تر اهدای عضو در کشور هستیم و امیدوارم روند افزایش اهدای عضو در سال‌های آینده استمرار داشته باشد.مهر
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: