کد خبر: ۲۵۱۲۸۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - 2020February 12
از میان جان‌باختگان برف طی دو روز اخیر در گیلان پنج نفر براثر ریزش بهمن در رودبار و دو تن دیگر نیز براثر سقوط از ارتفاع و ریزش سقف در رشت جان خود را ازدست‌داده‌اند
شفاآنلاین>اجتماعی>حوادث>اورژانس گیلان از صبح روز گذشته تا عصر امروز موفق به انجام ۵۴۷ مورد امدادرسانی به مردم گیلان شده که از این‌بین ۷۷ مورد مختص حوادث برفی شامل سرخوردگی‌ها، سقوط از سطح هم‌تراز و مسمومیت با منو کسید کربن بوده است.

به گزارش شفاآنلاین، به گفته مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان طی دو روز برفی اخیر تا ساعت ۱۴ امروز دو فوتی در مأموریت‌ها ثبت‌شده بود که یک مورد مربوط به یک مرد ۳۴ ساله که در اثر برف‌روبی از ساختمان سقوط<Fall> کرد و در محل حادثه فوت شد و مورد دوم دیگر نیز مربوط به یک نوجوان ۱۸ ساله بود که به گفته شاهدین صحنه در اثر ریختن برف از سقف ساختمان دچار ایست قلبی تنفسی شد و علیرغم تلاش نیروهای اورژانس و همکاران بیمارستان جان خود را از دست داد.

اما در این میان، کولیوند، رئیس اورژانس کشور طی گفتگویی اعلام کرد که تاکنون هفت نفر در گیلان براثر بارش سنگین برف فوت کرده و ۷۸ تن دیگر نیز مصدوم شده‌اند.

گفته‌شده از میان جان‌باختگان برف طی دو روز اخیر در گیلان پنج نفر براثر ریزش بهمن در رودبار و دو تن دیگر نیز براثر سقوط از ارتفاع و ریزش سقف در رشت جان خود را ازدست‌داده‌اند.

البته جدای از فوتی‌ها در گیلان، ۷۸ تن دیگر نیز براثر تروما ناشی از سقوط و سرخوردگی به مراکز درمانی اعزام شدند که از وضعیت درمانی آن‌ها تاکنون خبری گزارش نشده است.

ناگفته نماند که اورژانس با حضور به‌موقع درصحنه توانست جان حداقل هشت تن از مادران باردار را نجات دهد که بنا بر گزارش‌های دریافتی حال تمامی آن‌ها مساعد است.

مرکز فوریت‌های پزشکی گیلان همچنین طی دو روز برفی اخیر دو مورد مسمومیت با گاز منو کسید کربن نیز داشت که تکنیسین‌های آن اقدامات درمانی لازم را برایشان انجام داد و از مرگ حتمی نجات یافتند.فارس 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: