کد خبر: ۲۵۰۴۰۴
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - 2020January 27
کشورها تحت هیچ شرایطی حق ندارند کشور دیگری را از تهیه دارو و غذا محروم کرده و سلامت مردم را به خطر بیندازند، اما دشمنان ما بر خلاف تمامی قواعد و قوانین بین الملل، تحریم‌هایی را در خصوص غذا و دارو به ایران تحمیل کردند
شفا آنلاین>سلامت>عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تلاش برای ساخت داورهای نوین در داخل کشور موجب کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، احمد حمزه با بیان اینکه تحریم دارویی در نظام حقوقی بین‌الملل به هیچ عنوان قابل قبول نیست، گفت: کشورها تحت هیچ شرایطی حق ندارند کشور دیگری را از تهیه دارو و غذا محروم کرده و سلامت مردم را به خطر بیندازند، اما دشمنان ما بر خلاف تمامی قواعد و قوانین بین الملل، تحریم‌هایی را در خصوص غذا و دارو به ایران تحمیل کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: تحریم‌ها، تامین برخی از داروهای بیماری‌های خاص را از جمله پانسمان بیماران پروانه‌ای یا ‌ای بی و داروی بیماران  Mps که وابسته به واردات بود با مشکل مواجه کرده است.

کاهش اثرپذیری از تحریم‌ها با ساخت داورهای داخلی

وی با اشاره به صحبت‌های وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه کمبود داروهای اساسی علیرغم تحریم‎ها کاهش یافته است، یادآور شد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش وابستگی و توجه به توان داخلی کشور، همواره تلاش شده بخش ساخت داروهای داخلی را افزایش دهیم تا ضمن کاهش وابستگی به واردات دارو، میزان اثرپذیری کشور از تحریم‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر نیز بیش از 97 درصد داروها در داخل کشور تولید می‌شود که موجب کاهش آسیب پذیری در برابر تحریم‌ها شده است.

تلاش ایران برای ساخت داورهای پیشرفته

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه گنج و فاریاب در مجلس دهم، با بیان اینکه درخصوص ساخت داروهای نوین و  Hi-Tech با مشکل مواجه هستیم، تصریح کرد: در تلاش هستیم داروهای با تکنولوژی با را نیز در داخل کشور تولید کنیم. هم اکنون نیز تولید داخلی برخی از داروهای  Hi-Techکلید خورده و امیدواریم در آینده نزدیک، دیگر اقلام ضروری را نیز در داخل کشور تولید کنیم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: