کد خبر: ۲۵۰۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - 2020January 23
مصرف نصف فنجان آب لیمو ترش تازه در هنگام صبح موجب چربی سوزی می‌شود و چربی اطراف شکم را کم می‌کند. افرادی که به زخم معده و دیابت مبتلا هستند از مصرف این نوشیدنی خوداری کنند
شفا آنلاین>سلامت>یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: مصرف نصف فنجان آب لیمو ترش تازه در هنگام صبح موجب چربی سوزی می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: مصرف نصف فنجان آب لیمو ترش تازه در هنگام صبح موجب چربی سوزی می‌شود و چربی اطراف شکم را کم می‌کند. افرادی که به زخم معده و دیابت مبتلا هستند از مصرف این نوشیدنی خوداری کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: لیموترش برای دمان اسهال مفید است. همچنین نوشیدن آب گرم حاوی آبلمیوی تازه هنگام صبح، گزینه‌ای مناسب برای سم‌زدایی بدن، چربی سوزی و دریافت ویتامین C و آنتی اکسیدان‌های دیگر است.

او تصریح کرد: افراد برای درمان جوش‌های چرکی خود می‌توانند آب لیمو ترش را با آب شلغم و هویج و آب پیاز مخلوط کرده و روزی یک لیوان میل کنند. این مخلوط برای از بین بردن جوش‌های چرکی بسیار موثر است.

این پژوهشگر طب سنتی تاکید کرد:افراد زمانی که به سرما خوردگی و یا آنفلوانزا مبتلا می‌شوند می‌توانند آب لیمو تازه را با عسل و عرق بیدمشک مخلوط کنند و روزانه میل کنند.

حاج محمد خانی گفت: افرادی که به تپش قلب و تنش‌های عصبی دچار هستند، می‌توانند ۴ عدد لیمو ترش را با پوست برش دهند و در یک لیتر آب حدود دو ساعت بخیسانند و پس از صاف کردن آن را به طور مساوی با عرق بیدمشک و یا نسترن مخلوط کنند و هر وعده یک فنجان میل کنند.البته این ترکیب خواب آور است و افرادی که بی خوابی به سراغشان می‌آید، می‌توانند این نوشیدنی را میل کنند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: برای درمان التهاب عفونی گلو و آفت دهان می‌توان آب لیمو ترش را با کمی آب ولرم رقیق و سپس در گلو قرقره کنند.

حاج محمد خانی ادامه داد: افراد برای تقویت بینایی خود می‌توانند آب لیمو ترش تازه را با آب رقیق کنند و گاهی در چشم خود بچکانند؛ البته افرادی که لنز و عمل چشم انجام داده اند با پزشک خود مشورت کنند.

او گفت: افرادی که ناخن‌های شکننده ای دارند می‌توانند آب لیمو ترش  تازه را با گلیسیرین مخلوط کنند و به ناخن بمالند. این کار از پوسته شدن ناخن جلوگیری می‌کند.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی اظهار کرد: افرادی که پوست چربی دارند می‌توانند آب لیمو ترش تازه را با کمی نمک مخلوط کرده و به پوست خود بمالند. این کار باعث از بین رفتن چربی پوست می‌شود. افراد به خاطر داشته باشند که پس از برطرف شدن چربی پوست، دیگر از این مخلوط استفاده نکنند.

حاج محمد خانی ادامه داد: آب لیمو ترش تازه اثر فوق العاده ای در رفع چین و چروک پوست دارد؛ افراد می‌توانند آب لیمو تازه را با عسل مخلوط و به جای کرم از آن استفاده کنند.

او یادآوری کرد: والدین برای رشد دندان نوزادشان می‌تواند آب لیمو ترش را رقیق کنند و روزی دوبار لثه نوزاد را ماساژ دهند این نکته را به یاد داشته باشند به محض رشد دندان این کار باید متوقف شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: