کد خبر: ۲۵۰۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۱۰ - ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020January 22
سازمان نظام پزشکی بر اساس یک نامه رسمی پیشنهاد خود را در خصوص تعرفه جامعه پزشکی در سال ۹۹ به شورای عالی بیمه داده، اما هنوز این شورا نظر نهایی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است
شفا آنلاین>سلامت>جهانگیری گفت: سازمان نظام پزشکی بر اساس شرایط کشور پیشنهاد خود را برای تعرفه‌ها اعلام کرده ، اما این میزان با واقعیت فاصله زیادی دارد.

به گزارش شفا آنلاین، محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به ملاک‌های تعیین تعرفه پزشکی برای سال آینده اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی بر اساس یک نامه رسمی پیشنهاد خود را در خصوص تعرفه جامعه پزشکی در سال ۹۹ به شورای عالی بیمه داده، اما هنوز این شورا نظر نهایی خود را به طور رسمی اعلام نکرده است.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی ادامه داد: اگر قرار باشد تعرفه‌ها بر اساس اصول و واقعیت تعیین شود، میزان تعیین تعرفه‌ها با واقعیت تفاوت بسیار زیادی دارد، اما سازمان نظام پزشکی بر اساس شرایط کشور و واقعیت‌ها تعرفه پیشنهادی خود را اعلام کرده است.

او تأکید کرد: بر اساس شرایط اقتصادی کشور و با توجه به اینکه اعتراض‌هایی در خصوص میزان تعرفه از جامعه پزشکی گزارش شده سازمان نظام پزشکی برخی حداقل‌ها را برای تعیین تعرفه مد نظر قرار داده است تا بر اساس شرایط تعرفه سال ۹۹ تعیین شود.

جهانگیری در ادامه افزود: حقوق کارمندان دولت سالیانه ۱۵ درصد افزایش پیدا می‌کند و معتقدم که میزان تعرفه و حق‌الزحمه جامعه پزشکی نیز باید به همین میزان زیاد شود.

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی گفت: در بخش فنی که هزینه‌ها بر اساس شرایط مختلف سنجیده می‌شوند و با توجه به اینکه رئیس جمهور دستور رسیدگی مجدد به تعرفه‌های پزشکی سال ۹۸ را داده بود، ولی این اقدام در سال جاری محقق نشده است.

او اضافه کرد: در تمام رشته‌های جامعه پزشکی به دلیل وجود تورم بالا و عقب ماندگی شدید در دریافت مطالبات به دلیل افزایش هزینه‌ها و ادامه حیات جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مناسب به مردم و بیماران باید یک تعرفه مبتنی با واقعیت برای جامعه پزشکی تعیین شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: