کد خبر: ۲۴۹۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۲۹ دی ۱۳۹۸ - 2020January 19
موارد جدید ابتلا به این ویروس نشان می‌دهد این بیماری که تاکنون دو قربانی داشته و دست‌کم ۶۲ نفر را در چین آلوده کرده همچنان گسترش خواهد داشت. شواهد حاکی از آن است که این ویروس به خارج از مرزهای چین نیز شیوع پیدا کرده به گونه‌ای‌ که مقامات تایلند و ژاپن نیز از شناسایی سه مورد ابتلا به این ویروس خبر دادند
شفاآنلاین>سلامت>مقامات بهداشتی چین از شناسایی ۱۷ مورد جدید ابتلا به ویروس مرموز در این کشور خبر دادند.

به گزارش شفاآنلاین، مقامات چینی امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند: ۱۷ نفر دیگر نیز به این ویروس جدید با علائم شبه ذات‌الریه آلوده شده‌اند که این امر نگرانی‌هایی را در مورد شیوع بیماری<Sickness> به دنبال داشته است.  

کمیسیون سلامت در شهر «ووهان» چین در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در افراد آلوده به این ویروس علائم مشابه با بیماری ذات‌الریه ناشی از کروناویروس‌ها مشاهده شده است. همچنین وضعیت سه نفر از این افراد وخیم گزارش شده است.

موارد جدید ابتلا به این ویروس نشان می‌دهد این بیماری که تاکنون دو قربانی داشته و دست‌کم ۶۲ نفر را در چین آلوده کرده همچنان گسترش خواهد داشت. شواهد حاکی از آن است که این ویروس به خارج از مرزهای چین نیز شیوع پیدا کرده به گونه‌ای‌ که مقامات تایلند و ژاپن نیز از شناسایی سه مورد ابتلا به این ویروس خبر دادند.

به گفته کارشناسان بیشتر افراد آلوده به ویروس از طریق تماس با حیوانات در فروشگاهی که غذای دریایی و حیوانات زنده به فروش می‌رساند، دچار این بیماری ویروسی شده‌اند. همچنین در مورد احتمال انتقال فرد به فرد این ویروس هنوز اطلاعاتی وجود ندارد. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: