کد خبر: ۲۴۹۸۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۸ دی ۱۳۹۸ - 2020January 18
هم‌اکنون لازم است که دولت به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آستین‌های خود را برای رفع مشکل پرداخت مطالبات حوزه دارو بالا بزنند
شفا آنلاین>سلامت>رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس، با انتقاد از عدم توجه مسئولان به پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی از دولت و وزارت بهداشت و درمان خواست تا آستین‌های خود را برای رفع مشکلات حوزه دارو بالا بزنند.

به گزارش شفا آنلاین، همایون هاشمی در مورد انتشار خبری از سوی رییس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران مبنی بر اینکه دولتمردان بدانند داروخانه‌ها در حال ورشکستگی هستند و چرا صدای داروسازان شنیده نمی‌شود، گفت: متاسفانه این رویه که مطالبات و معوقات داروخانه‌ها و شرکت‌های تولید و توزیع دارو پرداخت نشده و در زنجیره تامین دارو اختلال ایجاد می‌کند از سنوات گذشته تاکنون وجود دارد.

نشانه دار کردن منابع حوزه دارو ماحصل تلاش کمیسیون بهداشت مجلس است

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در سه سال گذشته از طریق کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس کمک کردیم تا در یک فقره بخش عمده‌ای از مطالبات 5 سال داروخانه‌ها و شرکت‌های دارویی پرداخت شود، ضمن اینکه مشکل انحراف از منابعی که به دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داشت از طریق نشانه‌دار کردن منابع رفع کردیم.

وی افزود: برغم اینکه مسئولان به ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسات به صورت مکرر تاکید کردند که این منابع نشانه دار شده‌اند و دانشگاه‌ها مکلف هستند آنها را برای حوزه دارو هزینه کنند، اما باز هم شاهد گلایه داروخانه‌ها از عدم‌ پرداخت مطالباتشان هستیم و انجمن‌های دارویی نیز به این نکته اشاره دارند که عدم ملاحظات سازمان‌های بیمه‌گر و وزارت بهداشت باعث شده که آنها در معرض ورشکستگی قرار بگیرند.

صدای اعتراض اصناف دارویی به مجلس رسید

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمیسیون بهداشت و درمان تلاش زیادی کرد تا مطالبات این قشر به موقع پرداخت شود، اما نه تنها این مهم محقق نشد، بلکه در سال‌های اخیر بجای پیشرفت شاهد گام رو به عقب در این حوزه بوده‌ایم، تا جایی که صدای اعتراض اصناف دارویی بلند شده و به طور مکرر مشکلات خود را به صورت مکتوب به مجلس ارائه می‌دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: دولت هم شاید در این زمینه با ما هم صدا باشد که مطالبات داروخانه‌ها باید به موقع پرداخت شود، ضمن اینکه ما در این مورد تاکید کرده‌ایم که کمیسیون بهداشت و درمان از مسئولان بیمه سلامت دعوت کند تا در نشستی مشکلات داروخانه‌ها بررسی شده و برای رفع آنها راهکاری ارائه شود.

رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون لازم است که دولت به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آستین‌های خود را برای رفع مشکل پرداخت مطالبات حوزه دارو بالا بزنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: