کد خبر: ۲۴۹۶۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - ۲۵ دی ۱۳۹۸ - 2020January 15
در مجموع ۴۱ مورد ابتلا به ذات‌الریه در یکی از شهرهای مرکزی چین گزارش شده که طبق بررسی‌های آزمایشگاهی نوع جدیدی از کروناویروس است. تاکنون این ویروس یک قربانی داشته است
شفا آنلاین>سلامت>سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اعلام احتمال شیوع نوع جدید کروناویروس مشاهده شده در چین به بیمارستان‌های تمام جهان هشدار داد.

به گزارش شفا آنلاین، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ممکن است گسترش کروناویروس جدید در چین به "انتقال فرد به فرد در میان اعضای خانواده‌ها" محدود شود یا اینکه در ابعاد گسترده‌تری شیوع پیدا کرده و فراگیر شود.

کروناویروس‌ها خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند عامل بروز انواع عفونت‌ها از سرماخوردگی معمولی گرفته تا بیماری سارس باشند. طبق اعلام مقامات تایلند یک زن چینی مبتلا به نوع مرموز کروناویروس در یکی از بیمارستان‌های این کشور قرنطینه شده که اولین مورد شناسایی این ویروس در خارج از مرزهای چین است.

در مجموع ۴۱ مورد ابتلا به ذات‌الریه در یکی از شهرهای مرکزی چین گزارش شده که طبق بررسی‌های آزمایشگاهی نوع جدیدی از کروناویروس است. تاکنون این ویروس یک قربانی داشته است.

جانشین رئیس واحد بیماری‌های نوظهور سازمان جهانی بهداشت در این رابطه گفت: بر اساس اطلاعاتی که اکنون داریم ممکن است شیوع این ویروس به انتقال فرد به فرد در میان خانواده‌ها محدود شود اما آنچه در حال حاضر آشکار است این است که فعلا وضعیت پایداری به لحاظ شیوع فرد به فرد این عفونت نداریم.

هرچند سازمان جهانی بهداشت برای احتمال شیوع فراگیرتر این ویروس در حال آماده شدن است.

برخی از انواع این ویروس موجب بروز بیماری‌های جدی و خطرناک نمی‌شوند اما برخی دیگر همچون ویروس عامل بیماری سندرم تنفسی خاورمیانه خطرزا هستند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: