کد خبر: ۲۴۹۶۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۲۴ دی ۱۳۹۸ - 2020January 14
نوعی عارضه خونی موسوم به لنفوپنی که مشخصه آن پایین بودن سطح سلول‌های خونی لنفوسیت است می‌تواند نشانه اولیه شروع بیماری باشد
شفا آنلاین>سلامت>پایین بودن سطح نوعی سلول‌ خونی کلیدی می‌تواند نشانه هشداردهنده‌ای برای افزایش خطر مرگ زودهنگام باشد.

به گزارش شفا آنلاین، نوعی عارضه خونی موسوم به لنفوپنی (lymphopenia) که مشخصه آن پایین بودن سطح سلول‌های خونی لنفوسیت است می‌تواند نشانه اولیه شروع بیماری باشد.

گروهی از پزشکان دانمارکی در بررسی‌های خود دریافتند در مدت زمان انجام این مطالعه، لنفوپنی با افزایش ۶۰ درصدی خطر مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف مرتبط است.

تعداد پایین لنفوسیت‌ها با افزایش ۱.۵ تا ۲.۸ برابری افزایش خطر مرگ و میر ناشی از سرطان، بیماری قلبی، بیماری تنفسی، عفونت‌ها و دیگر عوامل مرتبط است.

یافته‌های فوق از بررسی اطلاعات بیش از ۱۰۸ هزار نفر در دانمارک بدست آمده که در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۵ انجام گرفته است.

به گفته پزشکان دانمارکی ارتباط بین بیماری لنفوپنی و خطر مرگ از کاهش توانایی سیستم ایمنی در مقابله با بیماری‌ها ناشی می‌شود.

بیماری لنفوپنی اغلب با انجام آزمایش خونی مرسوم قابل تشخیص است اما افراد معمولا پایین بودن سطح سلول‌های خونی لنفوسیت را جدی نمی‌گیرند چرا که از تاثیر آن بر وضعیت سلامت در آینده آگاهی ندارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: