کد خبر: ۲۴۹۵۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۰ - ۲۳ دی ۱۳۹۸ - 2020January 13
عاملی که موجب دستگیری این فرد و تعطیلی واحد درمانی وی شده، قصور و تخلف پزشکی نبوده بلکه جرمی است که در حیطه درمان صورت داده است.
شفا آنلاین>سلامت>مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد از دستگیری و تعطیلی واحد درمانی یک ماما در این استان نه به دلیل قصور و تخلف پزشکی بلکه به دلیل جٌرم سقط جنایی جنین خبر داد.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر «محمدحسین زارع» در این رابطه تصریح کرد: عاملی که موجب دستگیری این فرد و تعطیلی واحد درمانی وی شده، قصور و تخلف پزشکی نبوده بلکه جرمی است که در حیطه درمان صورت داده است.

وی سقط غیرقانونی جنین را جرم اصلی این ماما خواند و گفت: سقط جنین در سه حالت درمانی، حادثه‌ای و جنایی انجام می‌شود که جرم این فرد متخلف از نوع سقط جنایی مشخص شده است.

زارع اظهار کرد: در انواع سقط درمانی و حادثه‌ای که الزام آن به سلامت مادر یا جنین مربوط است، تائیدیه سه پزشک و  پزشک قانونی مورد نیاز است ولی از نظر قوانین، اقدام به سقط جنین بدون شرایط مذکور با عنوان سقط جنایی، جرم محسوب می‌شود و مشمول مجازات کیفری است.

مدیر درمان استان در پایان با تاکید بر نظارت علوم پزشکی بر واحدهای درمانی و بهداشتی، خاطرنشان کرد: هر چند این موضوع مربوط به حیطه‌ی قضایی است اما نظارت کاملی بر فعالیت واحدهای درمانی استان وجود دارد و از هر نوع اقدام غیرقانونی و تخلف در حیطه پزشکی ممانعت می‌شود.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: