کد خبر: ۲۴۹۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۲۲ دی ۱۳۹۸ - 2020January 12
کمیسیون بهداشت شهر ووهان در استان «خو به» چین روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون ۵۹ نفر به این ویروس آلوده شده اند که از میان آنها یک نفر جان خود را از دست داده است و حال هفت نفر دیگر نیز وخیم است
شفا آنلاین>سلامت>ویروس ناشناخته ای که شبیه ذات الریه است در بخش هایی از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرده اولین قربانی خود را که یک مرد ۶۱ ساله است گرفت.

به گزارش شفا آنلاین، کمیسیون بهداشت شهر ووهان در استان «خو به» چین روز یکشنبه اعلام کرد که تاکنون ۵۹ نفر به این ویروس آلوده شده اند که از میان آنها یک نفر جان خود را از دست داده است و حال هفت نفر دیگر نیز وخیم است.

بیانیه می افزاید: بیماری که جانش را از دست داده دایما به بازار محصولات آبزی تردد می کرده است مکانی که احتمال می رود ویروس از آنجا به دیگر نقاط سرایت کرده باشد.

این کمیسیون تصریح کرد که این بیماران از روز سوم ژانویه شناسایی و بستری شده اند و از آن زمان به این طرف هیچ مورد تازه ای در چین کشف نشده است.

همزمان دولت محلی هنگ کنگ از ابتلای بیش از ۵۰ نفر به این ویروس در این منطقه خبر داده که ۳۱ نفر از آنها تاکنون مداوا شده اند شش مورد جدید روز شنبه شناسایی شد که از جمله آنها سه کودک سه و چهار ساله هستند.

 در حالی که مردم چین بزودی به استقبال تعطیلات سال نو موسوم به عید بهار می روند شیوع این ویروس ناشناخته باعث نگرانی مردم شده است گزارش خبرگزاری شینهوا چین حاکی است که تیم های پزشکی برای شناسایی ویروس به منطقه اعزام شده اند.

گزارش ها حاکی است این ویروس ممکن است از خانواده ویروس مرگبار سارس باشد که در سال ۲۰۰۳ میلادی در چین و هنگ کنگ شیوع پیدا کرد و در همان مراحل اولیه جان بیش از ۶۰۰ نفر را در این کشور و منطقه گرفت.

پزشکان و تیم های ویژه بررسی ویروس اعلام کرده اند ریشه این ویروس می تواند به بازار فروش محصولات دریایی مرتبط باشد و باید همه موارد لازم و احتیاطی اتخاذ شود.

«گودن گالی» نماینده سازمان بهداشت جهانی در چین گفت که پیشرفت های بسیار زیادی در تحقیقات جاری بدست آمده است و اگر این روند ادامه یابد و نتایج در اختیار کشورهای مختلف قرار گیرد ممکن است بتوان برای پیشگیری از شیوع ویروس اقداماتی انجام داد.

وی افزود ما به تحقیقات بیشتری درباره پیدا کردن منشا بیماری و راه های مقابله با آن و درمان بیماران نیاز داریم و تا آنجا که لازم باشد حمایت های فنی و پزشکی در اختیار چین قرار می دهیم.

هنوز هیچکس از میان اعضای تیم های پزشکی، بیمارستان ها و پرستاران به این بیماری آلوده نشده ااست اما در همین حال پزشکان گفته اند این ویروس فعلا شباهتی از لحاظ تلفات با سارس ندارد هنوز دوره انتقال بیماری، علت شیوع،  منبع سرایت‌ آن و اینکه از چه حیوانی به انسان سرایت کرده است، مشخص نیست و این کار درمان بیماران را سخت تر می کند.

شیوع ویروس در شرایطی که بر اساس آمار در طول تعطیلات ۴۰ روزه عید بهار که از دهم ژانویه شروع می شود، نزدیک به ۳ میلیارد سفر انجام خواهد شد باعث نگرانی فراوانی در میان مردم چین شده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: