کد خبر: ۲۴۷۸۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 16
ورود جوانان با دانش، همراه خود تحرکی و پویایی ابتکار عمل و کارآمدی دارد. نیاز نیست از آنها حمایت ویژه انجام دهیم بلکه کافیست فرصت برابر برای آنها فراهم کنیم تا وارد عرصه شوند
شفاآنلاین>سلامت>دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر بیان کرد: طی سه دهه گذشته بیش از ۳۳۰۰ کیلومتر موانع مختلف فیزیکی و الکترونیکی به منظور جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور و ترانزیت آن احداث شد، ۵۰ هزار باند و گروه منهدم و بیش از ۱۰۰ هزار خودرو قاچاقچیان توقیف و همچنین ۱۲ هزار تن مواد مخدر طی سه دهه گذشته کشف و ضبط شده است.

به گزارش شفاآنلاین، اسکندر مومنی در سومین نشست تخصصی معاونان مدیران کل و دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته به نمایندگی از دنیا با دشمن انسانیت مبارزه کرده است، گفت: طی سه دهه گذشته بیش از۳۳۰۰ کیلومتر موانع مختلف فیزیکی و الکترونیکی احداث شده است. ۵۰ هزار باند و گروه منهدم و بیش از ۱۰۰ هزار خودرو توقیف و همچنین ۱۲ هزار تن مواد مخدر طی سه دهه گذشته کشف و ضبط شد، این در حالیست که سالانه برای چند میلیون نفر آموزش پیشگیری از اعتیاد <Addiction>برقرار شد.

وی ادامه داد: همچنین ۴۸۱۵ خانه ورزش روستایی راه‌اندازی شد و در حال حاضر ۹۳۰۰ مرکز درمانی و کاهش آسیب در حال فعالیت است. کاهش سهم اعتیاد تزریقی در ابتلای به ایدز از ۷۵ درصد در دهه‌های گذشته به ۳۱ درصد رسیده است. 

مومنی تاکید کرد: همچنین ۱۱۹۷ مرکز اقامتی میان مدت، ۲۵۴ مرکز گذری کاهش آسیب(دی آی سی) و ۱۰۸ سر پناه شبانه (شلتر) در حال حاضر در ایران در حال فعالیت است. با همه اقدامات صورت گرفته در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی روند شیوع اعتیاد روند افزایشی بوده و در دهه شصت کاهش شیوع اعتیاد در کشور را داشتیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه یکی از رویکردهای اصلی ما در گام دوم انقلاب فراهم کردن بستر و حمایت لازم جهت ورود نخبگان شرکت‌های دانش بنیان و جوانان در حوزه کاهش تقاضا و کاهش عرضه است، گفت: ورود جوانان با دانش، همراه خود تحرکی و پویایی ابتکار عمل و کارآمدی دارد. نیاز نیست از آنها حمایت ویژه انجام دهیم بلکه کافیست فرصت برابر برای آنها فراهم کنیم تا وارد عرصه شوند. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: