کد خبر: ۲۴۷۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 13
ما از سال ۱۳۸۱ متولی تلقیح واکسن مننژیت برای حجاج هستیم. بنابراین هر سال این واکسن را وارد کرده و در فصل حج برای حجاج تزریق می‌شود. در حال حاضر در حال واردات آن هستیم و مشکلی از آن نظر نداریم. معمولا از بهمن و اسفند ماه تزریق آن برای حجاج آغاز می‌شود.
شفاآنلاین>سلامت>رییس سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدام این سازمان برای تامین واکسن مننژیت حجاج، گفت: قرار است امسال ۶۵ هزار واکسن مننژیت برای حجاج وارد کشور شود.

به گزارش شفاآنلاین،دکتر حسن صفاریه، درباره واردات واکسن آنفلوآنزا از سوی جمعیت هلال احمر، گفت: ما در این زمینه مسئولیتی نداریم و طبیعتا وزارت بهداشت آن را تامین می‌کند. البته اگر وزارت بهداشت به ما اعلام کند که واکسن آنفلوآنزا وارد کنیم، این اقدام را انجام می‌دهیم. البته از آنجایی که داروخانه هلال احمر جزو سه داروخانه بزرگ شهر است، افراد می‌توانند واکسن آنفلوآنزا را از آنجا نیز تهیه کنند.

صفاریه درباره وضعیت واردات واکسن مننژیت از سوی جمعیت هلال احمر نیز گفت: ما از سال ۱۳۸۱ متولی تلقیح واکسن مننژیت برای حجاج هستیم. بنابراین هر سال این واکسن را وارد کرده و در فصل حج برای حجاج تزریق می‌شود. در حال حاضر در حال واردات آن هستیم و مشکلی از آن نظر نداریم. معمولا از بهمن و اسفند ماه تزریق آن برای حجاج آغاز می‌شود.

وی تاکید کرد: قرار است امسال ۶۵ هزار واکسن مننژیت وارد کنیم که با توجه به میزان ذخایری که داریم می‌توانیم حدود ۹۰ تا ۱۰۰ هزار نفر از حجاج را پوشش دهیم.ایسنا 
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: