کد خبر: ۲۴۷۵۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۴ - ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 11
دو میلیارد نفر از کودکان جهان از خدمات بیهوشی و جراحی ایمن بی‌بهره‌اند و نیاز به جراحی کودکان در کشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط در حال رشد است به گونه‌ای که کودکان در این مناطق بیش از ۵۰ درصد جمعیتِ این گروه از بیماران را تشکیل داده و ۸۵ درصد از این کودکان پیش از ۱۶ سالگی به انجام جراحی نیاز پیدا می‌کنند
شفاآنلاین>سلامت>مطالعات آماری نشان می‌دهد که احتمال مرگ و میر کودکان پس از عمل جراحی در کشورهای فقیر بیشتر است.

به گزارش شفاآنلاین، در این بررسی آمده‌ است: کودکان کشورهای فقیر ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیش از کودکان کشورهای ثروتمند احتمال دارد پس از انجام جراحی فوت کنند.

دو میلیارد نفر از کودکان جهان از خدمات بیهوشی و جراحی ایمن بی‌بهره‌اند و نیاز به جراحی<Surgery> کودکان در کشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط در حال رشد است به گونه‌ای که کودکان در این مناطق بیش از ۵۰ درصد جمعیتِ این گروه از بیماران را تشکیل داده و ۸۵ درصد از این کودکان پیش از ۱۶ سالگی به انجام جراحی نیاز پیدا می‌کنند.

به گفته محققان کنیایی بیشتر کشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط با کمبود شدید متخصص بیهوشی و جراح کودکان روبرو هستند.

در این بررسی برای اولین بار مبنای نرخ مرگ و میر پس از عمل جراحی در کودکان شرق آفریقا تعیین شد و فاکتورهای مرتبط با مرگ و میر مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش مدیکال اکسپرس، نتایج بدست آمده نشان داد نرخ مرگ و میر ناشی از جراحی کودکان در آفریقا ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر بیش از کشورهای پردرآمد است. همچنین نبود چک‌ لیست ایمنی جراحی (SSC) نرخ مرگ و میر را بیش از ۲۰۰ درصد افزایش می‌دهد. انجام عمل جراحی روی کودکان آفریقایی هنگام شب یا ساعات پایان هفته نیز با افزایش احتمال مرگ و میر در آنان همراه است. ایسنا
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: