کد خبر: ۲۴۷۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 10
قرار بود پزشکان مرتبط با طرح پزشک خانواده به صورت مرتب دستمزد خود را از بیمه ها دریافت کنند، اما متاسفانه با توجه به تحریم های ظالمانه و مشکلات مالی این هدف محقق نشد ولی با این وصف طرح با تمام مشکلات ادامه خواهد داشت و نخواهیم گذاشت مشکلات مالی این طرح را زمین بزند
شفا آنلاین>سلامت>مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداشتی قطع رابطه مالی بین پزشک و بیمار را هدف اصلی طرح پزشک خانواده عنوان کرد و گفت: طرح پزشک خانواده با مشکلات مالی متوقف نمی‌شود و اجازه این کار را نمی‌دهیم.

به گزارش شفا آنلاین،دکتر محمد آسایی روز سه‌شنبه در نشستی که پس از بازدید هیات پاکستانی از طرح پزشک خانواده مازندران در بابلسر برگزار شد، افزود: طرح پزشک خانواده فارغ از مشکلات مالی دولت و بیمه‌ها تاکنون موفق عمل کرده است.

وی توضیح داد: قرار بود پزشکان مرتبط با طرح پزشک خانواده به صورت مرتب دستمزد خود را از بیمه ها دریافت کنند، اما متاسفانه با توجه به تحریم های ظالمانه و مشکلات مالی این هدف محقق نشد ولی با این وصف طرح با تمام مشکلات ادامه خواهد داشت و نخواهیم گذاشت مشکلات مالی این طرح را زمین بزند.

آسایی افزود: امیدواریم در سال جاری و در بودجه سال آینده برای پرداختی به پزشکان خانواده ساز و کارهای خوبی دیده شود تا شاهد افزایش کیفیت فعالیت این گروه از پزشکان باشیم.

وی با اعلام این که وزیر بهداشت شخصا از اجرای مناسب طرح پزشک خانواده در مازندران رضایت دارد، گفت: پیشنهاد وزیر این بود که هیات پاکستانی برای بازدید و آشنایی از نزدیک با اجرای طرح پزشک خانواده در ایران از این طرح در استان مازندران دیدن کنند.

طرح پزشک خانواده شهری از سال ۹۱ به صورت پایلوت در دو استان مازندران و فارس به اجرا گذاشته شد. این طرح در آغاز اجرا با مشکلاتی مواجه و متوقف شد ولی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، نواقص طرح با بهینه سازی شیوه نامه اجرایی رفع و اجرای آن سامان گرفت.

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون حدود ۸۰ درصد از جمعیت مازندران زیر پوشش طرح پزشک خانواده قرار دارند.

هیات پاکستانی متشکل از مدیران ارشد وزارت بهداشت پاکستان در ایالت های مختلف آن کشور امروز سه شنبه در سفری ۲ روزه به استان مازندران از نحوه اجرا طرح پزشک خانواده در شهرستان بابلسر بازدید کرده و با کارکردهای این طرح آشنا شدند.

هدف از این سفر آشنایی و الگو برداری از نظام شبکه بهداشت استان مازندران شامل طرح پزشک خانواده، پرونده الکترونیک سلامت و برنامه پوشش همگانی سلامت اعلام شده است.

هیات پاکستانی فردا چهارشنبه از مراکز پزشک خانواده در شهرستان ساری مرکز مازندران بازدید خواهد کرد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: