کد خبر: ۲۴۷۴۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 09
سرطان پروستات سلامت نیمی از مردان بالای پنجاه سال را در جهان تهدید می‌کند، ولی روش‌های مقابله با آن هنوز دقیق و سریع نیستند
شفا آنلاین>سلامت>محققان موفق به تشخیص سرطان پروستات با استفاده از یک آزمایش ادرار خانگی شده اند، تحولی که می‌تواند انقلابی در زمینه مقابله با این سرطان خطرناک ایجاد کند.

به گزارش شفا آنلاین، سرطان پروستات سلامت نیمی از مردان بالای پنجاه سال را در جهان تهدید می‌کند، ولی روش‌های مقابله با آن هنوز دقیق و سریع نیستند. حال محققان انگلیسی برای اولین بار آزمایش ادراری را ابداع کرده اند که سرطان پروستات را شناسایی می‌کند.

درمان سرطان پروستات باید در زمانی آغاز شود که رفتار تهاجمی آن آغاز شده باشد و تا قبل از آن ضرورتی برای این کار وجود ندارد. تا به امروز دو روش برای تشخیص این سرطان در قالب یک نوع آزمایش مقعدی دیجیتال و یک نوع آزمایش خون در دسترس بوده است. اما دقت این روش‌ها رضایت بخش نبوده است.

آزمایش جدید ادرار که شناسایی سرطان پروستات تهاجمی را ممکن می‌کند، پی یو آر نام دارد و از طریق بررسی ژن‌ های موجود در ادرار درجه پیشرفت سرطان پروستات را با دقت بالایی مشخص می‌کند. بر اساس همین آزمایش می‌توان سرطان پروستات را به سه دسته دارای خطر کم، متوسط و بالا تقسیم بندی کرد.

این آزمایش فعلا بر روی ۱۴ داوطلب صورت گرفته و دو نمونه ادرار آن‌ها به فاصله یک ساعت از یکدیگر جمع آوری و بررسی شده که نتایج حاصل از آن مثبت بوده است. البته آزمایش مذکور باید به فاصله ۶ تا ۱۲ ماه تکرار شود تا دقت نتایج حاصل از آن افزایش یابد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: