کد خبر: ۲۴۷۳۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 07
سازمان جهانی بهداشت نقشه راهی را برای کمک به دولت‌ها ارائه کرده تا بتوانند به چالش‌های کاهش مرگ و میرهای زودهنگام قابل پیشگیری ناشی از بیماری‌های غیر واگیر واکنش نشان دهند
شفا آنلاین>سلامت>بررسی‌ها نشان می‌دهد نیمی از سیاست‌های پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت برای کاهش بیماری‌های مزمن اجرایی نمی‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، اولین بررسی سیاست‌های پیشنهادی سازمان جهانی بهداشت به منظور پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر حاکی از آن است اجرای این سیاست‌ها روند بسیار کندی دارد. مطالعه اخیر اولین تحلیل از پیشرفت‌های بدست آمده در اجرایی شدن ۱۸ سیاست جهانی این سازمان در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ است.

در سال ۲۰۱۵، ۱۹۳ کشور جهان متعهد شدند تا مرگ و میر زودهنگام بر اثر ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر را تا سال ۲۰۳۰ حدود یک سوم کاهش دهند که بخشی از اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است. کشورهای عضو سازمان جهانی بهداشت سیاست‌های مداخله‌ای را جهت کمک به کاهش چهار فاکتور خطرزای بیماری‌های غیر واگیر از جمله استعمال دخانیات، مصرف مواد الکلی، رژیم غذایی ناسالم و بی‌تحرکی تایید کردند.

دکتر «لوک آلن» از دانگشاه آکسفورد گفت: سازمان جهانی بهداشت نقشه راهی را برای کمک به دولت‌ها ارائه کرده تا بتوانند به چالش‌های کاهش مرگ و میرهای زودهنگام قابل پیشگیری ناشی از بیماری‌های غیر واگیر واکنش نشان دهند.

در این بررسی گزارش‌ پیشرفت‌های حاصل در اجرای ۱۸ سیاست بیماری‌های غیرواگیر در ۱۵۱ کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص شد که در مجموع اجرای این سیاست‌ها از میانگین ۴۲ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۴۹ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده‌است، بنابراین تنها نیمی از سیاست‌ها اجرایی شده‌ است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: