کد خبر: ۲۴۷۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 07
طبق محاسبات انجام شده، واردات دستگاه تست قند خون سالانه 24 میلیون یورو هزینه دارد
شفا آنلاین>سلامت>رئیس اداره تجهیزات آزمایشگاهی اداره کل تجهیزات پزشکی گفت: طبق محاسبات انجام شده، واردات دستگاه تست قند خون سالانه 24 میلیون یورو هزینه دارد.

به گزارش شفا آنلاین، سپیده گلباز، رئیس اداره تجهیزات آزمایشگاهی اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو درباره میزان ارز تخصیص یافته برای واردات دستگاه‌های تست قند خون و نوارهای مربوطه اظهار داشت: طبق محاسبات انجام شده، حداقل سالانه مبلغ 24 میلیون یورو برای واردات دستگاه‌های تست قند خون هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه به واردات دستگاه و نوارهای تست قند خون،ارز دولتی تعلق می‌گیرد تاکید کرد: عمده این ارز برای واردات نوارهای تست قند است.

گلباز در پاسخ به این پرسش که آیا این نوع دستگاه توسط کارخانجات داخل تولید می‌شود یا خیر گفت: به تازگی یکی از شرکت‌های داخلی توانسته این دستگاه را با تکیه بر توان متخصصان داخل کشور تولید کند و به مرور و با حضور این دستگاه در بازار،  ما از ظرفیت‌های تولید داخل استفاده خواهیم کرد و طبق سیاست‌های سازمان غذا و دارو زمانی که این شرکت بتواند نیاز داخل کشور را مرتفع کند واردات این دستگاه‌ها به مرور محدود و قطع خواهد شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: