کد خبر: ۲۴۷۲۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱:۰۹ - ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 06
کربوهیدرات و پروتئین موجود در شیرکاکائو موجب بازسازی ماهیچه‌ها و مفاصل بعد از ورزش‌های سنگین می‌شود
شفا آنلاین>سلامت>یک متخصص تغذیه گفت: کربوهیدرات و پروتئین در شیرکاکائو موجب بازسازی ماهیچه‌ها و مفاصل بعد از ورزش‌های سنگین می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، نرگس جوزدانی، متخصص تغذیه گفت: شیرکاکائو دارای پروتئین، ویتامین‌های A،B،D، کلسیم، فسفر پتاسیم، ید و کربوهیدرات است.

او افزود: کربوهیدرات و پروتئین موجود در شیرکاکائو موجب بازسازی ماهیچه‌ها و مفاصل بعد از ورزش‌های سنگین می‌شود.
 
جوزدانی تصریح کرد: بر اساس آزمایشات و تحقیقاتی که بر روی ۸ مرد ورزشکار انجام گرفت گروهی از مردان ورزشکاری که روزانه ۱۶ انس شیرکاکائو کربوهیدرات دار می‌نوشند از کسانی که روزانه ۱۶ انس شیرکاکائو بدون چربی می‌خورند، سنتز ماهیچه‌هایشان افزایش یافته است.

این متخصص تغذیه یادآوری کرد: شیرکاکائو کربوهیدرات دار باعث تمرکز بیشتر بر تجمع گیلکوژن در ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد از انجام فعالیت ورزش می‌شود. این توان ورزشی و انرژی فراوان در بدن انسان به خصوص ورزشکاران را افزایش می‌دهد.
 
او گفت: علاوه بر شیرکاکائو نوشیدنی‌های دیگر که از کاکائو نیز در آن‌ها استفاده شده حاوی کربوهیدرات هستند و این نوشیدنی و خوردنی نیز موجب ریکاوری ماهیچه‌ها می‌شود.
 
جوزدانی در پایان توصیه کرد: افراد باید شیرکاکائو‌هایی که حاوی قند افزوده و چربی‌های بیش از اندازه هستند؛ پرهیز کنند.نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: