کد خبر: ۲۴۷۲۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۵ - ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 06
هم اکنون در حال انجام مطالعات پیش بالینی شامل مطالعه بر روی سلولی و حیوانی هستیم و امیدواریم بزودی مطالعات انسانی این طرح را هم شروع کنیم
شفا آنلاین>سلامت>مدیر دپارتمان طب فراگیر و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی گفت: پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی با همکاری یکی از شرکت‌های دانش بنیان در حال تلاش برای تولید داروی گیاهی موثر در بهبود سرطان است.

به گزارش شفا آنلاین، دکتر علیرضا مجیدانصاری روز جمعه با اشاره به اینکه این طرح تحقیقاتی از حدود یکسال پیش آغار شده است، افزود:  هم اکنون در حال انجام مطالعات پیش بالینی شامل مطالعه بر روی سلولی و حیوانی هستیم و امیدواریم بزودی مطالعات انسانی این طرح را هم شروع کنیم.

وی با اشاره به اینکه این مطالعات بیشتر به دنبال بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا است، گفت: در مستندات طب ایرانی از جمله متون ابن سینا این ترکیب به عنوان درمان برای سرطان مطرح شده و در تلاش هستیم برای درمان بیماری، شواهد مناسب علمی هم پیدا کنیم.

مجیدانصاری در پاسخ به این سوال که آیا می توان امیدوار بود که طب سنتی وارد درمان سرطان شود، گفت: به طور حتم این کار در آینده رخ می‌دهد، با فلسفه طب سنتی می‌توان در آینده با انجام کارهای تحقیقاتی، راه حل‌هایی هم برای بهبود سرطان پیشنهاد کرد.

مجیدانصاری بیان داشت: هنوز مطالب طب سنتی ایرانی برای درمان سرطان، شواهد علمی که بتوان آن را بر روی جمعی از بیماران استفاده کرد، ندارد و تا زمانی که این موضوع رخ نداده است، نمی‌توان از آن‌ها بهره برد.

اغلب داروهای معروف سرطان، ریشه در داروهای گیاهی دارند

وی اظهار داشت: اغلب معروف‌ترین داروهایی که برای درمان سرطان استفاده می‌شود، ریشه در داروهای گیاهی دارند. خواص آن‌ها، مدت‌ها قبل در طب بومی یا درمان‌های طبیعی شناسایی شده و سپس با انجام مطالعات وارد داروهای درمانی شده‌اند.

مجید انصاری ادامه داد: در حال حاضر در برخی کشورها مطالعاتی در زمینه استفاده از راه حل‌های طب سنتی برای درمان سرطان در حال انجام است که به نظر می‌رسد در آینده شاهد نتایج خوب آن‌ها خواهیم بود.

وی به موفقیت های طب سنتی ایرانی در کمک به مداوای بیماران سرطانی اشاره کرد و گفت: کودک پنج ساله مبتلا به نوعی سرطان خون به نام ALL بود و پزشکان درمان معمول برای این بیمار را شروع کردند که آنزیم‌های کبدی این بیمار ۱۰ برابر حد مجاز افزایش یافت.

مدیر دپارتمان طب فراگیر و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی ادامه داد: در این حالت در دنیا مرسوم است که درمان بیمار را قطع می‌کنند و با این کار احتمال پیشرفت بیماری و فوت بیمار وجود دارد اما ما در کلینیک طب ایرانی برای این موضوع راهکار بدست آوردیم.

وی افزود:  آنزیم‌های این کودک با استفاده از راه حل‌های طب سنتی ایرانی در زمان حدود یک ماه به حد طبیعی رسید و این فرد بعد از این اقدام، توانست درمان خود را ادامه دهد و الان ۴ سال از آن زمان می‌گذرد و بیمار سالم است و زندگی عادی خود را سپری می‌کند. این روش برای همه افرادی که این مشکل را پیدا می‌کنند در کلینیک‌های طب فراگیر ایرانی قابل ارائه است.

بیماران سرطانی برای درمان به هرجایی مراجعه نکنند

وی به بیماران سرطانی توصیه کرد که به هرکسی و هرجایی برای درمان سرطان مراجعه نکنند، حتما به متخصص آکادمی مراجعه و یا به مراجعی که مورد تائید وزارت بهداشت است مراجعه کنند.

مدیر دپارتمان طب فراگیر و کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان پژوهشکده معتمد جهاددانشگاهی افزود: اصلا بدون اطلاع پزشک خود از مداخلات طب سنتی یا روش‌های شبیه آن استفاده نکنند. اگر افراد تمایل به استفاده از روش‌های گیاهان دارویی یا شبیه را دارند، حتما با مشاوره پزشک متخصص خود این کار را انجام دهند.

وی افزود: برخی افراد تجربیاتی در یکسری مورد محدود دارند، به طور مثال یک بیمار را با درمان خاص مداوا کردند و می خواهند این روش را به سایر افراد تعمیم دهند که این موضوع صحیح نبود و تا زمانی که مطالعه علمی در خصوص این روش انجام نشده، نباید آن را به دیگران تعمیم داد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: