کد خبر: ۲۴۷۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 04
این روزها خبرهای منتشر شده مبنی مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزا، نگرانی‌هایی را در بین مردم به وجود آورده است؛ آنفلوآنزا بیماری شبیه سرماخوردگی و با همان علائم است و عمدتاً خانواده‌ها، این بیماری را خیلی هم جدی نمی‌گیرند
شفا آنلاین>سلامت>امکان ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در بین دانش‌آموزان بسیار بالاست چرا که دانش‌آموزان در فضای دربسته کلاس قرار دارند و اگر دانش‌آموز مبتلا فقط سرفه کرده و جلوی دهان خود را نگیرد، موجب ابتلای سایر دانش‌آموزان می‌شود.

به گزارش شفا آنلاین، این روزها خبرهای منتشر شده مبنی مرگ و میر ناشی از آنفلوآنزا، نگرانی‌هایی را در بین مردم به وجود آورده است؛ آنفلوآنزا بیماری شبیه سرماخوردگی و با همان علائم است و عمدتاً خانواده‌ها، این بیماری را خیلی هم جدی نمی‌گیرند.

منظور از جدی نگرفتن، این است که افراد پس از ابتلا به آنفلوآنزا با خوددرمانی به دنبال درمان هستند و همین خوددرمانی بعضا باعث می‌شود که طول درمان بیشتر شود و از سوی دیگر موجب می‌شود که سایر اعضای خانواده و دوستان و همکاران نیز مبتلا شوند.

 آنفلوآنزا دارای علائمی از جمله تب، درد گلو، سرفه و آب‌ریزش بینی و بدن‌درد است و به ویژه کودکان و افراد دارای سابقه بیماری خاص باید تحت درمان پزشک باشند.

حسن ضیاءالدینی مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی آموزش و پرورش گفت: آنفلوآنزا یک بیماری حاد تنفسی به شدت واگیردار است که به وسیله چندین نوع ویروس ایجاد می‌شود و علائم مختلفی شامل تب، سرفه، گلو درد ، بدن درد ، سردرد ، لرز و خستگی دارد البته در برخی افراد اسهال و استفراغ نیز مشاهده شده است.

بیماری آنفلوآنزا بیماری واگیردار است که به سرعت منتقل می‌شود و از طریق قطرات ریز مایع بدن که می‌توانند در نتیجه سرفه، عطسه یا صحبت در هوا پراکنده شوند قابل انتقال است؛ فرد مبتلا به آنفلوآنزا می‌تواند بیماری خود را از طریق تماس فیزیکی، مانند دست دادن به دیگران منتقل کند.

این موارد باعث می‌شود که عدم مراقبت و اقدامات پیشگیرانه، افراد زیادی به مبتلا به آن شوند، یکی از این مکان‌ها مدارس است؛ امکان ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در بین دانش‌آموزان در مدارس بسیار بالاست چرا که دانش‌آموزان در فضای دربسته کلاس قرار دارند و اگر دانش‌آموز مبتلا فقط سرفه کرده و جلوی دهان خود را نگیرد، موجب ابتلای سایر دانش‌آموزان می‌شود.