کد خبر: ۲۴۶۹۴۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 01
۳۸ میلیون انسان با بیماری ایدز در جهان زندگی می کنند و در این شرایط بیش از هر زمان دیگر نیاز به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که خدمات HIV ارائه می دهند
شفا آنلاین>سلامت> دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز (اول دسامبر ۲۰۱۹ برابر با ۱۰ آذرماه جاری) گفت: ۳۸ میلیون انسان با بیماری ایدز در جهان زندگی می کنند و در این شرایط بیش از هر زمان دیگر نیاز به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که خدمات HIV ارائه می دهند.

به گزارش شفا آنلاین، مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران در پیام آنتونیو گوترش آمده است: پایان دادن به همه گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همان گونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود. سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شرکا با همکاری یکدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین جلوگیری از گسترش موارد جدید ایدز تلاش کرده اند. بیش از ۲۳ میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می کنند، در ۲۰۱۸ خدمات درمانی دریافت کردند.

در ادامه این پیام تاکید شده است: جوامع در سراسر جهان در بطن این پاسخ قرار دارند، کمک به مردم برای احقاق حقوق شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینکه خدمات به افرادی برسد که از همه آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشارآورده شود تا قوانین تبعیض آمیز تغییر کنند، همان گونه که موضوع روز جهانی ایدز امسال به درستی تاکید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می کنند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این پیام تصریح کرده است:‌ در عین حال نیازهای رفع نشده هنوز باقی است، به عبارت دیگر رقم بی سابقه ۳۸ میلیون انسان با HIV زندگی می کنند، در حالی که سال گذشته منابع مورد نیاز برای پاسخ به همه گیری، یک میلیارد دلار کاهش یافت و  بیش از هر زمان دیگر نیاز به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است که مدافع همتایان خود هستند، خدمات HIV ارائه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می کنند.

گوترش در پیام خود به مناسبت روز جهانی ایدز اعلام کرده است: جایی که جوامع فعال هستند، شاهد تغییر هستیم و می بینیم که سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و کرامت هستیم، با همراهی جوامع می توانیم به ایدز خاتمه دهیم.
برچسب ها: ایدز ، HIV ، سازمان ملل ، اچ آی وی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: