کد خبر: ۲۴۶۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - 2019December 01
ایرانیان هر ساله همگام با سایر کشورها روز ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامی می دارند
شفا آنلاین>سلامت>وزیر بهداشت، در پیامی روز ۱۲ آذر مصادف با سوم دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامیداشت و گفت: ضروری است خدمات توانبخشی در تمام سطوح نظام سلامت تسری یابد.

به گزارش شفا آنلاین، در پیام سعید نمکی، آمده است: ایرانیان هر ساله همگام با سایر کشورها روز ۱۲ آذر مصادف با ۳ دسامبر را به عنوان روز جهانی افراد دارای ناتوانی گرامی می دارند. یکی از مهم ترین دلایل این توجه، افزایش درک جامعه نسبت به مسائل مرتبط با ناتوانی و معلولیت و بسیج عمومی همگان در جهت حمایت از عزت، احقاق حقوق برابر و افزایش رفاه اجتماعی افراد دارای معلولیت است.

در سال های گذشته با توجه به گسترش بیماری های غیر واگیر، افزایش امید به زندگی و تغییرات در سبک زندگی و سالمند شدن جمعیت، گسترش خدمات توانبخشی یک ضرورت در نظام سلامت می باشد. به همین دلیل در برنامه های پیشنهادی اینجانب به مجلس شورای اسلامی نیز به تفضیل در این خصوص به آن پرداخته شده و ارائه خدمات توانبخشی به خصوص توانبخشی پزشکی با پوشش فراگیر به عنوان یکی از اولویت های مهم وزارت بهداشت مورد تاکید قرار گرفته است.

در همین راستا طی سال‎های اخیر، برای ارائه خدمات گوناگون در سطوح مختلف پیشگیری، درمان و درمان‌های تخصصی، برنامه‎ریزی‎های متعددی انجام داده و از سوی کارشناسان و مجریان، تلاش‌های فراوانی صورت گرفته است.

البته نتایج این تلاش‎ها هنوز به حد کفایت نرسیده و بین وضعیت مطلوب و موجود فاصله بسیاری وجود دارد؛ لذا برای حرکت سریع‎تر در این مسیر، ضروری است خدمات توانبخشی در تمامی سطوح نظام سلامت به خصوص آموزش همگانی تسری پیدا کند و با برقراری پیوندی مستحکم میان برنامه‌های وزارت بهداشت، با سایر وزارتخانه‎ها و دستگاه‎های دولتی و غیر دولتی مرتبط، در قالب یک عزم ملی، خدمات این حوزه گسترش یابد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: