کد خبر: ۲۴۶۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۰ - ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - 2019November 30
پایان دادن به همه‌گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همانگونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان‌های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود
شفا آنلاین>سلامت>دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز، خاتمه دادن به ایدز را نیازمند همراهی جوامع عنوان کرد.

به گزارش شفا آنلاین، در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «پایان دادن به همه‌گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همانگونه که متعهد به انجام آن بر اساس آرمان‌های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همکاری خواهد بود.

سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شرکا با همکاری یکدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین، جلوگیری از گسترش موارد جدید اچ آی وی تلاش کردند. بیش از ۲۳ میلیون انسان که با اچ آی وی زندگی می‌کنند، در ۲۰۱۸ خدمات درمانی دریافت کردند.

جوامع بشری در سراسر جهان در بطن این پاسخ قرار دارند، کمک به مردم برای احقاق حقوق‌شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینکه خدمات به افرادی برسد که از همه آسیب پذیرتر و به حاشیه رانده شده‌ترند و فشار آورده شود تا قوانین تبعیض آمیز تغییر کنند. همانگونه که موضوع روز جهانی ایدز امسال به درستی تاکید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می‌کنند.

در عین حال نیازهای رفع نشده هنوز باقی است. به عبارت دیگر رقم بی‌سابقه بالغ بر ۳۸ میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می کنند؛ در حالی که سال گذشته منابع مورد نیاز برای پاسخ به همه‌گیری، یک میلیارد دلار کاهش یافت. بیش از هر زمان دیگر، نیاز به بهره بردن از نقش سازمان‌های جامعه محوری است که مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی ارائه می‌دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می‌کنند.

جایی که جوامع فعال هستند، شاهد تغییر هستیم، می‌بینیم که سرمایه‌گذاری نتیجه می‌دهد و نظاره‌گر برابری، احترام و کرامت هستیم.

با همراهی جوامع می‌توانیم به ایدز خاتمه دهیم.»

این پیام در مراسم روز جهانی ایدز که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، توسط اوگوچی دنیلز - هماهنگ کننده و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران قرائت شد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: