کد خبر: ۲۴۶۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - 2019November 18
پژوهشگران آمریکایی اخیرا دریافته‌اند بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن رگ‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیر ضروری هستند
شفا آنلاین>سلامت>مطالعه جدید پژوهشگران کالج پزشکی بیلور آمریکا نشان می‌دهد بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن شریان‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیرضروری هستند.

به گزارش شفا آنلاین، پژوهشگران آمریکایی اخیرا دریافته‌اند بسیاری از جراحی‌های قلب که به منظور باز کردن رگ‌های مسدود شده انجام می‌شود، غیر ضروری هستند. پژوهشگران طی این مطالعه بیش از پنج هزار نفر را به مدت سه سال و نیم مورد بررسی قرار دادند. بررسی‌های آنها نشان داد که عمل‌های جراحی بای‌پس سرخ‌رگ کرونر"(coronary artery bypass grafting) ممکن است در برخی موارد غیرضروری باشد و علاوه بر آن این عمل در کاهش خطر حملات قلبی نقشی ندارد.

درمان کاهش خون رسانی سرخرگ‌های قلب هم‌کنون به دو روش صورت می‌پذیرد: «آنژیوپلاستی»(PCI) که توسط پزشکان قلب صورت پذیرفته و در جامعه به عنوان «بالون زدن و فنر» شناخته شده‌ است و روش عمل جراحی باز خون رسانی که به عمل بای‌ پس مشهور است. دلیل اجرای این جراحی گرفتگی و تنگی(حداکثر تا حد انسداد کامل) عروق کرنر می‌باشد که در شرایط گوناگون تشخیص داده شده‌ است و قابلیت درمان با فنر و بالون را ندارند. تشخیص نهایی گرفتگی و انسداد عروق کرونر توسط آنژیوگرافی انجام می‌پذیرد و تصمیم‌گیری برای انجام عمل بای پس با در نظر گرفتن نتایج داده‌های بالینی و براوردهای پاراکلینیکی و تشخیصی مکمل می‌باشد.

دارو درمانی

دکتر "گلن لوین" مدیر مراقبت‌های قلبی از کالج پزشکی بیلور در هیوستون، در گفتگو با روزنامه "نیویورک تایمز" گفت: در بیشتر موارد افراد تنها با دارو درمانی مشکل‌شان حل می‌شود. در این مطالعه که بیش از پنج هزار نفر ارزیابی شده است، مشخص شد که جراحی برای افرادی که از درد قفسه سینه یا آنژین رنج می‌برند، مفید است. آنژین صدری یا آنژین قلبی که به آن "چِست پین"(به انگلیسی chest pain) هم گفته می‌شود به وضعیتی گویند که بیمار دچار درد قفسه سینه شده باشد که منشأ درد مشکل در شریان‌های کرونر باشد. دلیل ظهور آنژین صدری فقدان اکسیژن کافی در ماهیچه‌های قلبی‌است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: