کد خبر: ۲۴۶۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۰ - ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - 2019November 17
طبق محاسبه محققان، برای یک فرد ۵۰ ساله مبتلا به فشارخون بالا، کنترل و درمان مداوم شدید می تواند منجر به سه سال عمر بیشتر شود
شفا آنلاین>سلامت>طبق نتایج یک مطالعه جدید، کنترل شدید و دقیق فشارخون بالا موجب افزایش طول عمر افراد می شود.

به گزارش شفا آنلاین، طبق محاسبه محققان، برای یک فرد ۵۰ ساله مبتلا به فشارخون بالا، کنترل و درمان مداوم شدید می تواند منجر به سه سال عمر بیشتر شود.

حتی پیش بینی می شود برای یک فرد ۸۰ ساله مبتلا به فشارخون بالا، کنترل مداوم این وضعیت به طورمیانگین موجب افزایش عمر تا ۱۰ ماه می شود.

مطالعات گذشته در سال ۲۰۱۵ نشان داده بود که کنترل مداوم و دقیق فشارخون در مقایسه با درمان های استاندارد، از حملات بیشتر قلبی، سکته و مرگ در افراد ۵۰ سال به بالا پیشگیری می کند.

بیماران تحت شرایط کنترلی شدید، فشارخون سیستولیک شان را پایین تر از ۱۲۰ mm Hg حفظ می کنند. آنها علاوه بر مصرف چندین دارو، تغییراتی هم در سبک زندگی شان ایجاد می کنند که شامل ورزش و کاهش مصرف نمک است.

محققان مشاهده کردند در طول حدود ۳ سال، این گروه از بیماران در مقایسه با بیماران تحت کنترل استاندارد فشارخون ۲۵ درصد کمتر با ریسک حمله قلبی، نارسایی قلبی یا سکته مواجه بودند. همچنین خطر مرگ در این گروه از افراد ۲۷ درصد کمتر بود.

به گفته محققان این یافته ها بیانگر افزایش میانگین طول عمر افراد است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: