کد خبر: ۲۴۵۸۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - 2019November 11
۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو و ۵۱۰۰ خدمت و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت هستند
شفاآنلاین>سلامت>مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت، از اجرای طرح استحقاق‌سنجی در ۶۰۵ بیمارستان کشور خبر داد.

به گزارش شفاآنلاین، مهدی قنادی گفت: با وجود نیروی انسانی کم در سازمان بیمه سلامت، خدمت رسانی به بیمه‌شدگان قابل توجه بوده و امروز ۴۰ میلیون نفر زیر پوشش آن هستند.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه از ۴۰ میلیون فرد تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ۳۳ میلیون نفر دفترچه رایگان دارند، تصریح کرد: عدم توازن منابع و مصارف و تامین منابع پایدار همواره یک چالش بزرگ بوده تا اینکه با شکل‌گیری طرح تحول نظام سلامت اقداماتی در راستای بهبود عملکرد و ارائه خدمات انجام شد.

قنادی با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال شفاف‌سازی عملکردها و مدیریت بهینه هستیم گفت: ۴۷۰ مورد اجرای راهنمای بالینی توسط وزارت بهداشت ابلاغ شده و ما نیز بر اساس آن خرید خدمت داریم.

وی با بیان اینکه یکی از قدم‌های مهم، استقرار سازمان الکترونیک است، عنوان کرد: اجرای سامانه خرید خدمت و خرید دارو از دیگر اقدامات انجام شده است.

قنادی با بیان اینکه طرح استحقاق‌سنجی در ۶۰۵ بیمارستان اجرایی شده و به دنبال این هستیم در سایر بیمارستان‌ها نیز اجرا شود، افزود: در ۲۳۳ شهر طرح نسخه‌نویسی الکترونیک اجرایی شده است.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه سامانه ۱۶۶۶ در تمامی استان‌ها و به صورت متمرکز کشوری و شبانه‌روزی در حال اجراست، اظهار داشت: تمام مردم با این سامانه ارتباط برقرار کرده‌اند و ضمن مشاوره در خصوص نیازمندی‌های بیمه‌ای، موارد خاص را گزارش می‌کنند، به نوعی نظارت بر مراکز دارند و موارد تخلف و پیشنهادات را اطلاع می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت در بخش بستری ۹۰ درصد و در بخش سرپایی ۷۰ درصد تعرفه‌های دولتی را پرداخت می‌کند، گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ قلم دارو و ۵۱۰۰ خدمت و ۵۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه اجرای پوشش بیمه اجباری در راستای ارائه خدمات به اقشار آسیب پذیر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: برای دهک‌های یک، دو و سه پوشش بیمه‌ای رایگان ارائه می‌شود و دهک چهار ۵۰ درصد سرانه مصوب و دهک پنج و به بعد، کل سرانه مصوب را برای ارائه پوشش بیمه‌ای پرداخت خواهند کرد وتعیین دهک متقاضیان برعهده وزارت رفاه است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی تاکید کرد: بعد از انجام آزمون وسع و براساس دهک اعلامی، متقاضیان بیمه همگانی می‌توانند از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.ایسنا


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: