کد خبر: ۲۴۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - 2019November 08
بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۱۸، ایران در تولیدات علمی رتبه ۱۶ دنیا را دارد که البته در استنادات پزشکی رتبه ایران ۲۱ جهان است
شفا آنلاین>سلامت>معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: دندان‌پزشکی ایران رتبه ۱۴ جهان و دوم منطقه را داراست.

به گزارش شفا آنلاین، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در افتتاحیه کنگره ارتودنسی(Orthodontic) در سالن همایش های پژوهشگاه صنعت نفت، به ارزیابی جایگاه مقالات و تولیدات علمی کشور در دنیا پرداخت و گفت: بر اساس آخرین آمار سال ۲۰۱۸، ایران در تولیدات علمی رتبه ۱۶ دنیا را دارد که البته در استنادات پزشکی رتبه ایران ۲۱ جهان است.

وی افزود: در بین رشته‌های پزشکی نیز، داروسازی ایران از بهترین رتبه جهانی برخوردار است و در رده هفتم دنیا قرار دارد زیرا توانسته‌ایم تقریبا همه داروها به خصوص داروهای بیوتکنولوژی را با قیمت مناسب تولید کنیم.

ملک زاده با اشاره به رتبه نخست ایران در تولیدات علمی در منطقه، گفت: داروسازی ایران نیز در منطقه رتبه اول را دارد.

وی به جایگاه رشته دندان‌پزشکی ایران در جهان و منطقه اشاره کرد و افزود: دندان‌پزشکی ایران رتبه ۱۴ جهان و دوم منطقه بعد از ترکیه را دارد.

ملک زاده با عنوان این مطلب که سهم مقالات دندانپزشکی یک درصد از مقالات پزشکی کشور است، ادامه داد: این در حالی است که فقط یک درصد از اعضای هیأت علمی وزارت بهداشت(Ministry of Health)، دندان پزشکان هستند.

معاون وزیر بهداشت به وضعیت رشته ارتودنسی در کشور اشاره کرد و گفت: از ۷۰۰ نفر ارتودنتیست در کشور، ۲۰۰ نفر عضو هیأت علمی هستند و رشته ارتودنسی ایران در منطقه رتبه سوم را دارد.

در ادامه این مراسم، علی تاجرنیا رئیس جامعه دندان پزشکی ایران، با اشاره به مشکلاتی که جامعه دندانپزشکی کشور با آنها مواجه هستند، گفت: ما تلاش می کنیم در مقابل تبعیض‌های ناروا به رشته دندانپزشکی مقاومت کنیم.

وی با تأکید بر فعالیت جامعه دندان‌پزشکی در کشور، تصریح کرد: یکی از انجمن‌های فعال، انجمن ارتودنسی بوده که همواره در جلسات شورای هماهنگی، حضور فعال داشته است.

تاجرنیا با اشاره به درمان‌های نوین دندان‌پزشکی، گفت: اقدامات و همکاری های جامعه دندان‌پزشکی، باید راه را بر روی دخالت های غیر موجه و غیر معمول که بعضا شاهد آنها هستیم، ببندد.

وی  از رشته ارتودنسی به عنوان یکی از رشته‌های دندان پزشکی نام برد که باعث ارتقای جایگاه دندان پزشکی در کشور شده است.

رئیس جامعه دندان پزشکی ایران گفت: در پیگیری مطالبات جامعه دندان پزشکی، با کسی تعارف نداریم و از حقوق صنفی دندان‌پزشکان کوتاه نخواهیم آمد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: