کد خبر: ۲۴۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019October 24
برای افرادی که سابقه بیماری قلبی ندارند، مصرف دو وعده ماهی در هفته برای تامین اسیدچرب امگا۳ توصیه می شود
شفاآنلاین>سلامت>اسیدهای چرب امگا۳ از عناصر ضروری هستند که بدن خودش قادر به تولید آن نیست.

به گزارش شفاآنلاین، ماهی، مواد خوراکی گیاهی و مکمل ها از بهترین منابع اسیدهای چرب امگا۳ بشمار می آیند.

برای افرادی که سابقه بیماری قلبی ندارند، مصرف دو وعده ماهی در هفته برای تامین اسیدچرب امگا۳ توصیه می شود. تحقیقات نشان می دهد اسیدهای چرب امگا۳ به بهبود سلامت قلب و عروق کمک می کنند.

با این حال محققان تاکید می کنند در مصرف این اسیدهای چرب زیاده روی نکنید. مصرف سه گرم یا بیشتر اسیدهای چرب امگا۳ در روز می تواند تاثیرات منفی بر سلامت<Health> داشته باشد.

تحقیقات در مورد تاثیر اسیدهای چرب امگا ۳ تهیه شده از روغن ماهی، کاهش فشار خون و تری گلیسیرید را نشان می دهد. شواهدی هم در مورد تاثیر اسیدهای چرب امگا ۳ بر آرتریت روماتوئید وجود دارد. مطالعات گذشته هم نشان می دهند که اسیدهای چرب امگا ۳ می توانند خطر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی را کاهش دهند.

درباره اسیدهای چرب امگا ۳ و تاثیرات آنها بر سایر بیماری ها نیز تحقیقاتی انجام گرفته است. این بیماری ها شامل آسم، سرطان، افسردگی، پسوریازیس، بیماری های التهابی روده همچون بیماری کرون و کولیت روده، بیش فعالی و آلزایمر هستند. هرچند بعضی از این تحقیقات نویدبخش هستند، اما هنوز برای نتیجه گیری درباره تاثیر اسیدهای چرب امگا ۳ برروی بیماری های ذکر شده زود بوده و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. مهر

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: