کد خبر: ۲۴۴۶۴۱
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۰ - ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 22
براساس مصوبه هیات وزیران حق بیمه ماهانه برای هر نفر ۴۸هزار و ۴۰۰ تومان در سال جاری اعلام شده که در مجموع برای مدت یک سال، ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان باید پرداخت شود
شفا آنلاین>سلامت>براساس قانون برنامه ششم توسعه پوشش بیمه‌ سلامت از امسال اجباری است و برخورداری از یارانه دولت در این زمینه از راه ارزیابی وسع انجام و در این ارتباط دهک‌های درآمدی اول تا سوم جامعه رایگان بیمه می‌شوند.

به گزارش شفا آنلاین، مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: براساس مصوبه هیات وزیران حق بیمه ماهانه برای هر نفر ۴۸هزار و ۴۰۰ تومان در سال جاری اعلام شده که در مجموع برای مدت یک سال، ۵۸۰ هزار و ۸۰۰ تومان باید پرداخت شود.

پرویز رمضانی روز سه‌شنبه به مناسبت هفته بیمه سلامت(Health insurance) در جمع خبرنگاران افزود: براین اساس همه خانوارهایی که از هیچ بیمه‌ای استفاده نمی‌کنند برای برخورداری از مزایای پوشش بیمه‌ای باید در مدت ۶ ماه نسبت به ثبت نام در سامانه سازمان بیمه سلامت یا با مراجعه به دفترهای پیشخوان طرف قرارداد به شکل خود اظهاری و یا از طریق ارزیابی وسع اقدام کنند.

وی ادامه داد: دهک‌های اول، دوم و سوم به شکل رایگان و به‌دور از دوره انتظار ، دهک درآمدی چهارم با پبرداخت ۵۰ درصد سرانه حق بیمه معادل ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان به ازای هر نفر و به‌دور از دوره انتظار و دهک‌های ۵ تا ۱۰ با پرداخت ۱۰۰ درصد سرانه حق بیمه با دوره انتظار ۱۰ روزه پس از واریز حق بیمه و رعایت شرط خانوار زیرپوشش پوشش قرار می‌گیرند.

رمضانی اظهارداشت: با وجود شرایط اقتصادی خاص کشور در تامین منابع مالی اما بیمه سلامت در استان بوشهر در بخش پرداخت‌ها به‌روز است و هیچ بدهی ندارد، طوریکه بدهی‌ها به مراکز غیردانشگاهی تا تیرماه کامل و قطعی پرداخت، مرداد نیز ۶۰ درصد صورت‌حساب به صورت علی‌الحساب پرداخت شده و سندهای مربوط به شهریور نیز تاکنون تحویل نشده‌است.

وی ادامه داد: همچنین کل مطالبات مراکز دانشگاهی استان بوشهر نیز به‌صورت قطعی و کامل تا پایان خرداد ماه پرداخت و تیر و مرداد نیز ۷۰ درصد علی‌الحساب پرداخت شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر یادآور شد: همچنین همه هزینه‌های ۲۷ دفتر پیشخوان و پنج کارگزاری هم به ترتیب تا پایان مرداد و شهریور پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: بخشی از بدهی بیمه سلامت استان بوشهر مربوط به سه ماه آخر سال گذشته است که ۸۵ درصد این مبلغ مربوط به مراکز دولتی است و باید به‌صورت اوراق خزانه و غیر نقدی پرداخت شود.

رمضانی بیان کرد: به‌طورمیانگین ماهانه ۱۰.۵ میلیارد تومان در بخش درمان افراد زیر پوشش بیمه سلامت استان بوشهر هزینه می‌شود که از این مبلغ هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مربوط به موسسه‌های طرف قرارداد و ۲میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز مربوط به مراکز جامع سلامت و بهداشت است که باید پرداخت شود.

رمضانی گفت:در مجموع سال گذشته بیمه‌شدگان بیمه سلامت ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار بار به مراکز طرف قرارداد این اداره‌کل شامل ۳۰ درصد به داروخانه، ۱۷ درصد مطب پزشک خصوصی و ۱۷  درصد به مراکز پارکلینیک مراجعه داشته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اضافه کرد: کل هزینه سطح ۱، ۲ و ۳ در سال ۹۲ ، ۳۸ میلیارد تومان بود که در سال ۹۷ به دلیل رفع همپوشانی ۲۰ هزار نفری با کاهش هفت درصدی به ۱۴۷ میلیارد تومان رسیده‌است.

وی گفت: در اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در شهرستان‌ها گناوه، دیلم و دشتی از توابع استان بوشهر انجام شده و در زمان حاضر ماهانه به شکل میانیگن، چهارهزار نسخه ویزیت الکترونیک از پزشکان طرف قرارداد این سه شهرستان دریافت شده‌است.

رمضانی ادامه داد: با تامین امکانات و زیرساخت‌های موجود در استان تلاش می‌شود طرح نسخه‌نویسی الکترونیک تا پایان امسال در سه شهرستان دیگر استان بوشهر نیز اجرا شود.

وی اضافه کرد: در زمان حاضر تبادل الکترونیک سندهای بستری در ۱۰ بیمارستان دولتی طرف قرارداد استان بوشهر انجام و به مرور سندهای سرپایی نیز به‌صورت الکترونیک تبادل می‌شود و با این کار ضمن سرعت‌بخشی در رسیدگی به سندها سالانه در مصرف ۲۰۰ میلیون برگه صرفه‌جویی می‌شود.

در زمان حاضر ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان بوشهر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که از این تعداد ۶۸ درصد در صندوق روستائیان، ۱۶ درصد کارکنان دولت، ۱۰ درصد بیمه همگانی، ۵ درصد سایر اقشار و یک درصد بیمه ایرانیان است و شهرستان‌های دشتستان و بوشهر بیشترین و عسلویه و دیلم کمترین میزان بیمه شده‌های بیمه سلامت را زیر پوشش دارند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: