کد خبر: ۲۴۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۲۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 20
ارائه خدمات به بیماران دچار مشکلات روانی همانند سایر بیماران است و این افراد می‌توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه سلامت استفاده کنند
شفا آنلاین>سلامت>مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: شیوه تحت پوشش قرار دادن بیماران روانی با بیماران دیگر هیچ تفاوتی ندارد و بدون شک ضوابط ارائه خدمات به بیماران روانی همانند سایر افراد است.

به گزارش شفا آنلاین، داوود حاجی قاسمعلی روز یکشنبه درباره پوشش بیمه سلامت بیماران روانی افزود: ارائه خدمات به بیماران دچار مشکلات روانی همانند سایر بیماران است و این افراد می‌توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه سلامت(Health insurance) استفاده کنند.

وی ادامه داد: مطابق قانون استفاده از خدمات بیمه سلامت برای بیماران روانی همانند سایر بیماران است. ضوابط ارائه خدمات برای بیماران روانی نیز مانند بیماران دیگر اجرایی می‌شود. بیمه سلامت تنها برای بیماری افراد دچار مشکلات روانی خدمات می‌دهد و نگهداری از این افراد در مراکز بهداشتی و درمانی ضوابطی دارد که باید به آن توجه کرد.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت بیان کرد: بیماران روانی که از سن قانونی گذشته، اما بر اساس نظر کمیسیون‌های تخصصی مهجور شناخته شوند، می‌توانند خارج از سن قانونی هم تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.

حاج قاسمعلی درباره شرایط استفاده از خدمات بیمه سلامت برای کودکانی که خارج از کشور متولد می‌شوند،  نیز اظهار داشت: اگر فردی در خارج از کشور متولد شده و بر اساس قانون ایرانی محسوب شود، در صورتی که پدر یا مادر کارمند بوده و فرزند تحت پوشش والدین باشد، کودک بیمه شده تلقی شده و می‌تواند از خدمات سازمان بیمه سلامت استفاده کند. بنابراین هیچ محدودیتی در تحت پوشش قرار دادن متولدین خارج از کشور وجود ندارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: