کد خبر: ۲۴۴۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 19
19 سال است که در کشور ما یک مورد فلج اطفال نداشته‌ایم این در حالی است که هم اکنون این بیماری در کشورهای افغانستان، پاکستان و نیجریه وجود دارد
شفا آنلاین>سلامت>معاون وزیر بهداشت با اشاره به ریشه‌کن شدن بیماری فلج اطفال در کشور، گفت: 19 سال است که در کشور ما یک مورد فلج اطفال(Polio) نداشته‌ایم و این در حالیست که هم اکنون این بیماری در کشورهای افغانستان، پاکستان و نیجریه وجود دارد.

به گزارش شفا آنلاین، علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در خصوص برنامه‌های کشورهای منطقه مدیترانه شرقی برای مقابله با بیماری‌های نوپدید، گفت: جلسه خوبی با وزرای بهداشت پاکستان و افغانستان در این زمینه برگزار شد و این مباحث مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در گذشته تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه به امضای کشورها رسیده بود، افزود: نوشتن این تفاهم‌نامه برابر با انجام آن نیست به دلیل اینکه بضاعت این کشورها ضعیف است اما در کشور ما به دلیل قدرتمند بودن شبکه بهداشتی، این بیماری‌ها به خوبی کنترل می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش آیا تمام اتباع خارجی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفتند، گفت: بعضی اوقات ممکن است واکسیناسیون(vaccination) جزو پوشش واکسیناسیون معمول یک کشور نباشد بنابراین ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که هر کسی به کشور ما آمد آن واکسن خاص را تزریق کند. اما برای مراسم اربعین امسال تعداد بسیار زیادی واکسن سرخک و فلج اطفال برای افراد زیر 15 سال اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان و آذربایجان ارائه شد تا از انتقال این بیماری به کشور پیشگیری به عمل آید.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ریشه کن شدن بیماری فلج اطفال در کشور افزود: 19 سال است که در کشور ما یک مورد فلج اطفال نداشته‌ایم این در حالی است که هم اکنون این بیماری در کشورهای افغانستان، پاکستان و نیجریه وجود دارد.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: