کد خبر: ۲۴۴۳۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 17
رای نخستین بار در ایران، پیشرفته‌ترین جراحی کاشت سمعک استخوانی در شیراز با نام "بون بریج" در بیمارستان پیوند اعضاء ابوعلی سینای شیراز با موفقیت انجام شد
شفا آنلاین>سلامت>برای نخستین‌ بار یکی از پیشرفته ترین عمل های جراحی<The most advanced surgical procedures> در ایران توسط پزشک کهگیلویه و بویراحمدی انجام شد.


به گزارش شفا آنلاین:رییس مرکز کاشت حلزون استان فارس و از پزشکان این استان گفت: برای نخستین بار در ایران، پیشرفته‌ترین جراحی کاشت سمعک استخوانی در شیراز با نام "بون بریج" در بیمارستان پیوند اعضاء ابوعلی سینای شیراز با موفقیت انجام شد.

دکتر هاشمی سن این بیمار را ۴۰ ساله اعلام کرد و افزود: این بیمار که از سال‌ها پیش به دلیل عفونت و پارگی پرده دو طرف گوش تحت درمان‌های متعدد قرار گرفته بود، به علت بهبود نیافتن و نداشتن رضایت از سمعک‌های معمولی، پس از بررسی‌های دقیق ادیولوژیک و رادیولوژیک، برای این عمل انتخاب شد.

وی این جراحی چهار ساعته را نتیجه کار تیمی عنوان کرد و ادامه داد: این عمل با حضور متخصصانی از کشور اتریش به عنوان ناظر در شیراز با موفقیت انجام شد.
دکتر بصیر هاشمی اضافه کرد: افراد نیمه شنوا که در گذشته اعمال جراحی ناموفق برای بازسازی زنجیره استخوانی گوش میانی و افزایش شنوایی انجام داده اند، می‌توانند با استفاده از روش جراحی سمعک‌های قابل کاشت از جمله "بون بریج" شنوایی خود را به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه در روش جراحی"بون بریج" یک ایمپلنت شامل گیرنده و مبدل در زیر پوست و در پشت گوش و در جمجمه کاشته می‌شود و یک پردازشگر صوتی امواج صدا را دریافت می‌کند افزود: افرادی که به صورت مادرزادی کانال گوششان تشکیل نشده و امکان بازسازی زنجیره استخوانی گوش را ندارند نیز می‌توانند جراحی بون بریج انجام دهند.

این دستگاه در استخوان گیجگاهی یک طرف کاشته و هر دو گوش برای شنیدن تحریک شده و صدا با کیفیت بهتر منتقل می‌شود.: خبر گزاری صدا و سیما
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: