کد خبر: ۲۴۴۰۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸:۴۵ - ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 14
در اراک صورت گرفت:
این جراحی بر روی یک بیمار مرد ۶۰ ساله انجام گرفت و تیم جراحان آن شامل پرفسور «منصور پرورش»، دکتر«محسن دالوندی»، دکتر «علیرضا محمدی» و پرفسور«جان آردان» نماینده شرکت مترونیک آمریکا در خاورمیانه انجام شد
شفا آنلاین>سلامت>رئیس بیمارستان سینا اراک گفت: نخستین جراحی مغز بدون شکافتن جمجمه(روش استریوتاکسی)توسط تیم چهارنفره فوق تخصصی در این مرکز درمانی با موفقیت انجام شد.

به گزارش شفا آنلاین، «مرتضی صدیقی» افزود: این جراحی بر روی یک بیمار مرد ۶۰ ساله انجام گرفت و تیم جراحان آن شامل پرفسور «منصور پرورش»، دکتر«محسن دالوندی»، دکتر «علیرضا محمدی» و پرفسور«جان آردان» نماینده شرکت مترونیک آمریکا در خاورمیانه انجام شد.

وی توضیح داد: بیمار جراحی شده به تومور سرطانی(Cancer tumor) در مغز و در ناحیه غیرقابل دسترسی مبتلا بود که با انجام این عمل جراحی نمونه‌برداری تشخیصی بدون عارضه انجام گرفت و ضایعه مغزی بدون باز کردن جمجمه به‌صورت نقطه‌ای  خارج شد و مراحل بعدی درمانی آن دنبال می‌شود.

رئیس بیمارستان سینا اراک ادامه داد: روش استریوتاکسی امکان درمان بسیاری از بیماری های لاعلاج مغزی و حرکتی به روش تحریک عمقی مغز در هسته های مغزی (DBS)  را بدون باز شدن جمجمه بیمار فراهم می‌کند و عوارض آن برای بیمار نسبت به روش‌های رایج جراحی ناچیز است.

صدیقی اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌ها نظیر پارکینسون و تومورهایی که در نواحی حساس مغزی است با این شیوه جدید درمان می‌شود و با کاشت الکترود بر هسته عمقی مغز و تحریک آن شیوه‌ای است که در تعداد کمی از مراکز درمانی کشور و خاورمیانه امکان انجام آن وجود دارد.

وی توضیح داد: شیوه جراجی استروتاکسی در برخی از کشورهای اروپایی تا ۵۰ هزار یورو هزینه دارد درحالیکه در ایران می‌توان آن را با کیفیت مطلوب و هزینه ۵۰۰ میلیون ریالی انجام داد، از این رو با راه‌اندازی این جراحی در بیمارستان سینا علاوه بر امکان درمان بیماران بومی زمینه برای جذب بیماران خارجی در قالب توریست درمانی وجود دارد.

بیمارستان سینا یکی از 2 مرکز درمان خصوصی کلانشهر اراک است که 164 تخت مصوب دارد و با 120 تخت درمانی اکنون ارایه خدمت می‌کند.

این بیمارستان مجوز گردشگری سلامت(health tourism) دارد و برنامه‌هایی به منظور پذیرش بیمار از کشورهای عمان، عراق، افعانستان در دست انجام دارد.
این مرکز فوق تخصصی درمانی دارای 13 اتاق عمل است که 11 اتاق عمل آن  راه‌اندازی شده و که به مجهزترین امکانات تخصصی و پیشرفته‌ترین سیستم تهویه در ایران (لامینارفلو) تجهیز شده است.

بیمارستان سینا اراک 14 تخت آی‌سی‌ یو، 10 تخت سی‌سی‌ یو ،هشت تخت ویژه(VIP) ، 10 تخت پست سی‌سی‌یو دارد و سیستم تهویه CSR به عنوان پیشرفته ترین سیستم در بیمارستان‌های غرب کشور است.

مرکز درمان ناباروری، جراحی‌ مغز و قلب، رادیولوژی‌، انژیوگرافی، ام‌آرآی‌، سی‌تی‌اسکن، آندسوکوپی‌ و کلونسکوپی‌ در حین بیهوشی از دیگر خدمات درمانی این بیمارستان است.

استان مرکزی با یک میلیون و 99هزار نفر جمعیت و 12 شهرستان دارای 20 بیمارستان فعال با یک‌هزار و 945 تخت مصوب و 750 تخت فعال در قالب 85 بخش درمانی‌است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: