کد خبر: ۲۴۳۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 12
این بیماری ارتباط تنگاتنگی با دیگر بیماری‌ها همچون بیماری‌های قلبی و عروقی، پرفشاری خون، دیابت و دیگر بیماری‌های غیر واگیر دارد
شفا آنلاین>سلامت>طبق بررسی هایی که صورت گرفته متاسفانه چاقی به علت عدم آموزش کافی، تغذیه نامناسب و نبود فعالیت ورزشی از سنین کودکی در حال افزایش است.

به گزارش شفا آنلاین، فاطمه قائمی مسئول برنامه کشوری کنترل دیابت وزارت بهداشت‌‏، در مراسم افتتاح دهکده تندرستی با محوریت چاقی،  از چاقی بیش از نیمی از بیماران مبتلا به دیابت در کشور که بالای ۵۰ سال سن دارند، خبر داد و گفت: ۱۱ درصد از جمعیت کشور، بیماری دیابت(Diabetes) دارند.

وی افزود: به صورت کلی ۲۵ درصد از بیماران مبتلا به دیابت، چاق هستند.

قائمی با بیان اینکه چاقی خود، بیماری است گفت: این بیماری ارتباط تنگاتنگی با دیگر بیماری‌ها همچون بیماری‌های قلبی و عروقی، پرفشاری خون، دیابت و دیگر بیماری‌های غیر واگیر دارد.

وی افزود: به منظور کنترل بیماری‌های غیرواگیر که بسیار خطرناک و درواقع غیر قابل درمان هستند باید از چاقی، پیشگیری و در صورت ابتلا درمان شود.

قائمی تاکید کرد: متاسفانه چاقی، بیماری رو به افزایشی است و همراه با خود ١٩٥ عارضه را ایجاد می کند. ما توصیه می‌کنیم همه افراد، ورزش و فعالیت کافی داشته باشند چون یکی از مهمترین عواملی که می تواند در  بروز بیماری چاقی(Obesity) و دیابت پیشگیری کننده و درمانی  باشد فعالیت کافی است که متاسفانه بسیاری از بچه‌های ما این فعالیت را ندارند .

وی افزود: همچنین کودکان ما  دارای رژیم غذایی سالم  که  همراه با ورزش انجام شود، نیستند ولی اگر  رژیم غذایی و ورزش کافی باشد در بسیاری از مواقع می توان از بروز چاقی جلوگیری کرد.

دهکده تندرستی با همکاری وزارت بهداشت و بخش خصوصی در ارگ تجریش پذیرای علاقه‌مندان است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: