کد خبر: ۲۴۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 12
۳۵ درصد از کل بیماری ها و عفونت هایی که مردم این کشور بدان دچار می شوند ناشی از ترشحات مرتبط با ادرار است و برای کاهش این مشکل نوعی شیشه ضدباکتری تولید کرده اند
شفا آنلاین>سلامت>محققان انگلیسی از تولید شیشه‌ای خبر داده اند که قادر به نابودی باکتری‌های مضر بوده و از این طریق از انتقال عفونت‌های ادراری به انسان‌ها جلوگیری می‌کند.

 به گزارش شفا آنلاین: پژوهشگران دانشگاه استون انگلیس معتقدند ۳۵ درصد از کل بیماری ها و عفونت هایی که مردم این کشور بدان دچار می شوند ناشی از ترشحات مرتبط با ادرار است و برای کاهش این مشکل نوعی شیشه ضدباکتری<Antibacterial glass> تولید کرده اند.

قرار است با استفاده از این شیشه به خصوص در محیط های بیمارستانی از انتقال عفونت های بیماران تا حد امکان جلوگیری کرد.

در حال حاضر برای تخلیه مثانه برخی بیماران در بیمارستان ها که به علل مختلف و به خصوص بعد از عمل جراحی قادر به ادرار نیستند از کیسه های خاص متصل به مثانه که ادرار را با استفاده از یک لوله تخلیه می کنند، استفاده می شود. اما تجمع باکتری ها در این کیسه ها و انتقال آنها به محیط بیرون می تواند موجب بیماری های مرگباری مانند عفونت خون شود.

برای تهیه این لایه محافظ از پوششی موسوم به شیشه فسفاته استفاده شده که برای افزایش استحکام و قابلیت گندزدایی یک لایه اکسید روی نیز به آن افزوده شده است. در بررسی های آزمایشگاهی این محصول موفق به نابودی باکتری E. coli و نیز کاهش قابل ملاحظه جمعیت باکتری Staphylococcus aureus در عرض ۲۴ ساعت شده و بررسی ها برای کسب اطمینان در مورد عدم وجود عوارض جانبی در این محصول ادامه دارد.
نیواطلس،
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: