کد خبر: ۲۴۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019October 12
محققان دانشگاهی قرص انسولینی ساخته اند که به گفته آنان روش کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را دگرگون می کند
شفا آنلاین>سلامت> محققان دانشگاهی قرص انسولینی ساخته اند که به گفته آنان روش کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را دگرگون می کند.

به گزارش شفا آنلاین:محققان دانشگاهی قرص انسولینی ساخته اند که به گفته آنان روش کنترل قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را دگرگون می کند. به نقل از ایندپندنت، دانشمندان قرص انسولینی ابداع کردند که مسیر را برای درمان دیابت هموار می کند. این قرص به طرز شگفت انگیزی روش کنترل قند خون افراد مبتلا به دیابت را دگرگون می کند. محققان امیدوارند قرص خوراکی انسولین <Oral insulin tablets>نیاز به تزریق این ماده را حذف کند.


محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هاروارد این تحقیق را انجام داده اند. به گفته آنها بسیاری از بیماران مبتلا به دیابت از تزریق انسولین خودداری می کنند که این امر عوار ضی مرگبار در پی دارد. به همین دلیل قرص انسولین از چنین عوارضی اجتناب می کند. قبلا تولید انسولین خوراکی کار مشکلی بود زیرا این ماده هنگام برخورد با اسیدهای معده واکنش مناسبی ندارد و در دستگاه گوارش به طور کامل جذب نمی شود.

انسولین پس از هضم باید مسیر خود را ردیابی کند و قبل از جذب شدن در جریان خون با موانعی روبرو می شود. اما در روش جدید قرص ابزارهایی برای مقابله با این موانع در اختیار دارد. محققان برای جلوگیری از شکست انسولین در معده، از یک کپسول با پوشش ضد اسید استفاده کردند.

این پوشش در روده کوچک حل و انسولین آزاد می شود. انسولین نیز درون یک مایع یونیزه متشکل از کولین(نوعی ماده مغذی) و یک اسید گرانیک حمل می شود و می تواند از لایه ای که روی روده قرار دارد عبور و از اتصالات سلولی دیواره روده مسیر خود را ردیابی کند. به گفته محققان ترکیب حاصل طبیعی است و به راحتی تولید می شود. همچنین می توان آن را به مدت ۲ ماه در دمای اتاق نگهداری کرد. حال آنکه انسولین قابل تزریق چنین ویژگی هایی ندارد.شعارسالنظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: