کد خبر: ۲۴۲۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۳۰ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 18
اگرچه در این افراد مصرف دارو می‌تواند موجب کاهش سطح کلسترول بد خون شود اما خطر بروز مشکلات قلبی در افرادی که سابقه خانوادگی کلسترول بالا دارند، همچنان وجود دارد
شفا آنلاین>سلامت>پزشکان در یک مطالعه جدید دریافته‌اند افرادی که سابقه‌ی خانوادگیِ ابتلا به کلسترول بالا دارند حتی با وجود مصرف دارو نیز با خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی روبرو هستند.

به گزارش شفا آنلاین، اگرچه در این افراد مصرف دارو می‌تواند موجب کاهش سطح کلسترول بد خون شود اما خطر بروز مشکلات قلبی در افرادی که سابقه خانوادگی کلسترول بالا دارند، همچنان وجود دارد.

بیمارانی که دچار عارضه کلسترول(Cholesterol) بالا و سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند نسبت به افرادی که میزان کلسترول آنان طبیعی است نزدیک به شش برابر بیشتر احتمال دارد دچار حمله قلبی شوند.

حدود ۵۲ درصد از بزرگسالانی که به دلیل هیپرکلسترولمی فامیلی (افزایش کلسترول خون از زمان تولد) از داروهای کاهنده کلسترول مصرف می‌کنند همچنان میزان کلسترول بد خون آنان بالاست.

متخصصان آمریکایی به بررسی اطلاعات ۱۹۰۰ نفر با میانگین سنی ۵۶ سال پرداختند. حدود ۳۷ درصد آنان در زمان آغاز تحقیقات دچار بیماری قلبی عروقی و تصلب شرایین بودند. همچنین میانگین کلسترول بد خون آنان حدود ۱۴۵ میلی گرم در دسی لیتر بود و ۹۳ درصد آنان دارو مصرف می‌کردند.

محققان با بیان اینکه خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی در افرادی با سابقه خانوادگی ابتلا به کلسترول بالا که دارو مصرف می‌کنند، وجود دارد، اظهار داشتند: یافته‌های بدست آمده نشان می‌دهد که این دسته از بیماران باید به موقع به بیماری‌ خود رسیدگی کنند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: