کد خبر: ۲۴۲۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۰ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 17
نقص در ژن BRCA۲ عموما با سرطان‌های پستان و تخمدان در زنان ارتباط داده می‌شود. خطر ابتلای حاملان این ژن به سرطان پستان پس از رسیدن به سن۷۰ سالگی، ۵۰ تا ۸۵ درصد است
شفا آنلاین>سلامت>نتایج یک مطالعه جدید نشان داد، مردانی که حامل نوع خاصی از نقص ژنتیکی هستند، دو برابر بیشتر از سایرین در خطر ابتلا به سرطان پروستات قرار دارند.

به گزارش شفا آنلاین ، نقص در ژن BRCA۲ عموما با سرطان‌های پستان و تخمدان در زنان ارتباط داده می‌شود. خطر ابتلای حاملان این ژن به سرطان پستان(Breast Cancer) پس از رسیدن به سن۷۰ سالگی، ۵۰ تا ۸۵ درصد است.

نتایج یک مطالعه جدید بر روی یک جامعه آماری بزرگ از مردان، نشان داد خطر ابتلا به سرطان پروستات در آن دسته از مردانی که حامل این نقص ژنتیکی هستند، به میزان قابل توجهی بالاست. نتایج این پژوهش همچنین نشان داد که تومورهای سرطانی در این دسته از مردان نسبت به سایرین تهاجمی‌تر هستند.  

به گفته پژوهشگران، مردانی که این نقص ژنتیکی را دارند باید به طور منظم تست‌ غربالگری سرطان(Cancer Screening) را انجام دهند.

این پژوهش بر روی ۹۰۲ فرد حامل نقص در ژن BRCA۲ و ۴۹۷ نفر که این نقص را نداشتند، انجام شد.  

محققان می‌گویند که از هر ۳۰۰ مرد سفیدپوست یک نفر ممکن است حامل این نقص زنتیکی باشد که البته همه آن‌ها به سرطان پروستات مبتلا نمی‌شوند.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: