کد خبر: ۲۴۱۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۷ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 12
محمدرضا ظفرقندی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، انسجام جامعه پزشکی را رمز عبور از تهاجم های هدفدار و تخریبی دانست و گزارشی از اهم فعالیت های انجام شده طی یک ماه گذشته را برای اطلاع جامعه پزشکی ارائه کرد
شفا آنلاین>سلامت>رئیس کل سازمان نظام پزشکی انسجام جامعه پزشکی را رمز عبور از تهاجم های هدفدار و تخریبی عنوان کرد.

به گزارش شفا آنلاین، محمدرضا ظفرقندی، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، انسجام جامعه پزشکی را رمز عبور از تهاجم های هدفدار و تخریبی دانست و گزارشی از اهم فعالیت های انجام شده طی یک ماه گذشته را برای اطلاع جامعه پزشکی ارائه کرد.

رایزنی و اعتراض و مذاکره با رئیس مجلس و نمایندگان و رسانه ها و هماهنگی با نظام پزشکی های شهرستان ها و...، برای مقابله با سناریوی طراحی شده در مورد افزایش دو برابری ظرفیت های پذیرش رشته های پزشکی بصورت طرح دوفوریتی در مجلس، وقت و انرژی زیادی را مصروف خود کرد. وظیفه خود میدانم از همراهی همه همکاران و دانشجویان گرامی وزحمات وزیر و معاونین ایشان و نیز دکتر نوبخت در این مقوله سپاسگزاری نمایم. به نظرم کار مهم و بزرگی با انسجام و هماهنگی همه دلسوزان جامعه پزشکی(Medical Society) صورت گرفت.

با مکاتبه با رئیس قوه قضائیه برای معرفی قاضی  و پیگیری های لازم و برای تسریع در رسیدگی به پرونده های انتظامی، شعبه سوم هیئت عالی انتظامی راه اندازی و شروع بکار کرد.

جنجال انحرافی و تحریفی مالیات جامعه پزشکی که از سال گذشته با هماهنگی مرکز پژوهش های مجلس و بعضی رسانه ها و شبکه های سیما اغاز شد و به قانون تبعیض آمیزی در قالب بودجه ٩٨ منجر شد دستمایه تبلیغات منفی و مخرب این روزهای سناریو پردازان پیدا و پنهان رسانه ملی و بعضی رسانه ها بر علیه سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی کشور شد و وقت زیادی از مجموعه سازمان های نظام پزشکی کشور را به خود اختصاص داد. تدبیر صحیح و هوشمند و انسجام جامعه پزشکی و اتخاذ مواضع منطقی و غیر احساسی، رمز عبور از این تهاجم هدفدار و تخریبی است.

آدرس غلط دادن در مورد علل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و انحراف اذهان از فسادها و اختلاس ها و کاستن از سرمایه اجتماعی واعتماد مردم به جامعه معزز پزشکی هدف های اصلی طراحان این پروژه است. که البته با ادامه خدمات ارزشمند و اخلاقمدار ومحبت به مردم ره به جایی نمی برند وعرض خود می برند و زحمت ما می دارند.

جلسات متعدد کاری و هماهنگی با ریاست و هیئت رئیسه شورای عالی و نیز با اعضای هیئت رئیسه مجمع عمومی و بازرسان و شرکت در جلسه شورای عالی و جلسه با رئیس و اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران و جلسات متعدد حرفه ای و سازمانی با معاونین و شوراهای مشورتی و...، از دیگر برنامه های این روزها بود.

هماهنگی و تدارک مقدمات و نهایتاً برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان مورخ۹٨/٥/٢٥که اگر چه با شور و بحث فراوان همراه بود سرانجام در فضایی خوب و با انتخاب هیئت رئیسه و بازرسان به انجام رسید.

اولین جلسه شورای عالی بیمه در این دوره مسئولیت من در سازمان نظام پزشکی در تاریخ٩٨/٥/٢٠ با موضوعاتی از قبیل اصلاح تعرفه همودیالیز، تعرفه های هتلینگ تخت های SCU و VIP، سرانه پزشک خانواده شهری، درمان اعتیاد، پوشش بیمه ای بعضی داروها و...، تشکیل شد. امیدوارم بحث اساسی و مهم سازمان نظام پزشکی که تعرفه واقعی و هزینه تمام شده خدمت است در دستور جلسه اتی مطرح شود.

همراهی با شهردار تهران به مناسبت روز پزشک  در بازدید از بیمارستان سینا و درمانگاه شهرداری و امضای تفاهم نامه در خصوص همکاری واستفاده از ظرفیت های طرفین در حوزه سلامت مردم.

 و در نهایت، مکاتبات متعدد با رئیس قوه قضائیه برای درخواست تخفیف یا تعلیق اجرای احکام صادره برای بعضی از همکاران، از دیگر اقدامات سازمان نظام پزشکی در یک ماه اخیر بوده است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: