کد خبر: ۲۴۱۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۸ - ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 12
اغلب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایتخت فرسوده هستند و استحکام لازم را ندارند بنابراین نیاز است سریع‌تر برای آنها چاره‌اندیشی شود
شفا آنلاین>سلامت>عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه اغلب بیمارستان‌های پایتخت تاب زلزله ۶ ریشتری را ندارند، گفت: در روند جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده باید تسریع شود.

به گزارش شفا آنلاین، احمد حمزه برنامه‌ریزی برای تکمیل روند جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده تهران تا 1404 را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: اغلب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پایتخت فرسوده هستند و استحکام لازم را ندارند بنابراین نیاز است سریع‌تر برای آنها چاره‌اندیشی شود.

اغلب بیمارستان های تهران تاب زلزله 6 ریشتری را ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اغلب بیمارستان های تهران تاب زلزله 6 ریشتری را ندارند، افزود: برخی از آنها نیز بر روی گسل زلزله قرار دارند و نیاز است سریع تر در مورد جایگزینی آنها چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه بیمارستان‌ها باید در زمان بحران و زلزله آخرین مکانی باشند که تخریب می‌شوند، ادامه داد: این مراکز باید در زمان بحران به آسیب‌دیدگان خدمات‌رسانی کنند بنابراین نیاز است در روند جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده تسریع شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: انتظار می‌رود جایگزینی بیمارستان‌های فرسوده سریع‌تر با همکاری استانداری، سازمان برنامه و بودجه و دانشگاه‌های علوم پزشکی تحقق یابد.

تعداد تخت بیمارستانی در پایتخت 10 برابر استاندارد کشوری است

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با یادآوری اینکه کمبود تخت در بیمارستان‌های تهران نداریم بلکه توزیع نامتوازن تخت وجود دارد، گفت: تهران از نظر تعداد تخت بیمارستانی از استاندارد کشوری جلوتر است به گونه ای که متوسط کشوری 1.9 تخت به ازای هر 1000 نفر جمعیت است اما در مناطق یک تا 4 پایتخت این میزان به 14 تا 15 می‌رسد و در واقع تعداد تخت های تهران 10 برابر استاندارد کشوری است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: