کد خبر: ۲۴۱۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ - 2019September 11
گروه T۱ به گروهی از تجهیزات پزشکی تولید داخل گفته می‌شود که از نظر کمی‌وکیفی می‌توانند نیاز مراکز درمانی را تامین کنند و چون تولید داخل آنها کاملا محقق شده است، واردات مشابه آنها ممنوع یا محدود می‌شود
شفا آنلاین>سلامت>معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت گفت: فهرست تجهیزات پزشکی تولید داخل گروه T۱ از ۱۸۲ قلم به ۳۴۳ قلم افزایش یافته است که رشد ۹۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ را نشان می‌دهد.

به گزارش شفا آنلاین، گروه T۱ به گروهی از تجهیزات پزشکی تولید داخل گفته می‌شود که از نظر کمی‌وکیفی می‌توانند نیاز مراکز درمانی را تامین کنند و چون تولید داخل آنها کاملا محقق شده است، واردات مشابه آنها ممنوع یا محدود می‌شود.

ساجده رمضانپور معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در این خصوص توضیح داد: پیرو مصوبات کمیته فنی ۳۱ تیر ماه سال ۹۸، فهرست تجهیزات پزشکی(Medical Equipment) با وضعیت تولید داخل گروه T۱ که از نظر کمی و کیفی پوشش نیاز داخل را می دهند، مصوب و به‌روزرسانی شده و در دسترس عموم است.

وی افزود: در این فهرست، شاهد افزایش ۹۰ درصدی اقلام نسبت به سال ۱۳۹۷ هستیم و با توجه به پروانه های جدید صادر شده در راستای رونق تولید داخل، فهرست تولید داخل گروه T۱ از ۱۸۲ قلم به ۳۴۳ قلم افزایش یافته است.

معاون فنی اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: به‌روزرسانی فهرست تولید داخل گروه T۱ که نیاز مراکز درمانی را پوشش می دهد، گامی رو به جلو در حمایت از تولید داخل و کاهش واردات اقلام با تولید مشابه داخل است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: